Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Avokádótól lehet erős hasgörcs...

Avokádótól lehet erős hasgörcsöm, hasmenésem?

Figyelt kérdés
Ma ettem életemben először, és most rá egx órával iszonyatosan gogörcsölni kezdett a hasam, és kicsit ment is

2014. nov. 10. 22:13
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem hinném, de bármire lehet valaki érzékeny.


Én inkább azt gyanítom, hogy jól megmostad? mert az üzletben, meg míg odaér rengetegen végig tapizzák.......

2014. nov. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Kiköpted a magját?
2014. nov. 11. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Magas a zsírtartalma, lehet, hogy enyhe eperohamod volt.
2014. nov. 11. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen túl nagy az olajtartarlma, ami egyéni érzékenység alapján görcsöt és hasmenést is okozhat.Pl én sem bírom.

A magot meg nemhogy kiköpni, de még szájba venni is meglehetősen nehézkes lenne, akkora.

Viszont szép növényt lehet belőle fejleszteni, kis türelemmel.

2014. nov. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
Avokadot felesleges megmosni , mivel húsát kikaparva fogyasztjuk . Egy nagyon ízletes es egészséges gyümölcs .. Vagy zöldség ;)
2014. nov. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az avokádó héját nem esszük meg, de azért nem árt megmosni, mert ahogy felvágjuk, a késről a húsára vihetjük a baktériumokat.


Érett avokádót ettél? Ugyanis a legtöbb boltban kapható, kő kemény, zöld színű avokádó még nem érett meg. Pár napig a konyhapulton hagyva megpuhul és akkor fogyasztható. Ezt írja a Wikipedia is: "Az avokádó megfőzve keserű, az éretlen termések pedig mérgezőnek számítanak."


Lehet, hogy éretlen volt, és a mérgező hatása miatt görcsölt a hasad.

2014. nov. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igazad van utolsó .. Így kellene .Én is ettem tegnap két avokádót (kedvencem ;imádom) ... és szokás szerint nem mostam le mielőtt kettévágtam .Lekopogom ,eddig sosem volt bajom .
2014. nov. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, nem mostam meg :/

Olyat vettem, ami kicsit kemény, de ha mrgnyomom rugalmas..lehet tényleg hagynom kellett volna..már csak enyhe hasfájásom van, hát legközelebb nem így csinálom :)

2014. nov. 11. 08:33
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű h amiatt volt, az egy dolog h picit zsíros, de az ételek 99%a zsírosabb amit fogyasztanak az emberek nap mint nap, plusz ez csak növényi zsír.

Próbálkozz legkozelebb is amikor érettebb picit. Reméljük nem ezért volt.

2014. nov. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!