Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mennyire számít az hogy mikor...

Mennyire számít az hogy mikor jár le egy étel szavatossága?

Figyelt kérdés

Én többnyire úgy állapítom meg, hogy jó e még a kaja, hogy megszagolom/megkóstolom, és ha nem érzem hogy keserű lenne stb akkor megeszem. Viszont lehetséges az, hogy nem érezni rajta hogy rossz, mégis az? És ha igen, milyen élelmiszereknél fordulhat ez elő?

Gondolom főleg édesítetteknél, ahol elnyomja a cukor az ízét... viszont még ha így is van, lehet tőle bajom?


2014. dec. 5. 01:30
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Én nem értek hozzá de szerintem igen! MErt sokszor hallani olyat,hogy pl a vendéglőbe a vendégek ételmérgezést kaptak,mert hibás volt a hús,vagy lejárt a termék! Megeszi azt a vendég is nem érzi rajta! Mert ha éreznék nem történének ilyenek :S
2014. dec. 5. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Általában van egy kis ráhagyás a lejárati időnél, a lejárat után kb egy hétig még valószínűleg jó (itt a tartósabb élelmiszerekre gondolok, nem a kenyérre, meg nyers húsra). A szaglászás nem a legjobb módszer, mert egy csomó baktérium nem romlasztja meg az ételt, de te beteg lehetsz tőle. Pl.: szalmonella, botulizmus.
2014. dec. 5. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jogi értelemben azért fontos, mert csak a lejárati időn belül lehet reklamálni, azon belül van a gyártónak mindenféle felelőssége. Egyébként a dolgok mélyén a fenntartható ipari termelés állítólagos közgazdasági kényszere áll: erősen csökkenne a termelés, ha ilyen mesterséges elemekkel is nem lenne kényszerítve a vásárló az újabban gyártott termék megvásárlására. Gondolj bele, hogy még a konyhasóra is rá kell írni a lejárati időt, pedig az a bányában már pár millió évet elállt, otthon a konyhapolcon meg csak 5 évig jó ??? Élelmiszervegyészeti oldalról persze fontos, hogy a romlandó, azaz spontán biológiai és kémiai változásokon viszonylag gyorsan átmenő élelmiszerek fogyasztásánál ne következzen be egészségkárosodás a fogyasztónál.
2014. dec. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezzel a szagolgatással ésszel. Én is csináltam egy darabig. Aztán egy szép napon az s büdzsé főzőkolbásztól fostam mint a pelikán.
2014. dec. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kétféle jelölés van, a "minőségét megőrzi" és a "felhasználható". Előbbi a lejárat után is jó (konzervek, só, cukor, fűszerek stb).


Amit szerintem nem feltétlen érezni az a kicsit penészes kenyér (pláne ha nem fehér), meg a kukacos liszt. Bár ezektől különösebb bajod se lesz talán.

2014. dec. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én már nagyon figyelek ilyenekre, egyszer egy aznap lejáró mustártól lett hasgörcse és hasmenése a családnak, mustárral még így nem jártam. Már nem szagolgatok, ami lejárt az kuka.
2014. dec. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 bumbi02 ***** válasza:

A lejárati időre a legtöbb terméknél rászámolhatsz egy hetet. Gondolkodjunk logikusan. Legyártanak egy ketchupot 2012 szeptemberében, napra pontosan megtudják mondani, hogy az 2014 október 19.-től már rossz lesz? Kizárt. Megtudják mondani, hogy 2014. október 19-ig vállalnak garanciát arra, hogy megfelelő tárolás esetén nem romlik meg. Ennek ellenére nagyon könnyen lehet, hogy még decemberben se lesz semmi baja.

Ezeket a rászámolásokat azért okosan. Egy tejre ne számolj annyit, mint egy ketchupra, vagy konzervre.

2014. dec. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

kösz a válaszokat.


Amúgy legtöbször olyan kajáknál fordul elő hogy már "lejárva" eszem, mint pl a sonka, vagy ezek a majonézes sonkás saláták stb., tehát többnyire azok amiket az üzletben csomagolnak, és csomószor előfordul h megveszem és a címke szerint még aznap lejár.. amit egy kicsit röhejesnek tartok mivel szerintem ők sem dobnak ki minden megmaradt terméket aznap éjjel, hanem másnap ugyanúgy eladják.

2014. dec. 6. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!