Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mi volt az eddigi legcsípősebb...

Mi volt az eddigi legcsípősebb étel, amit eddig ettetek? Hol? Mennyire szeretitek a csípőset? Jól bírjátok?

Figyelt kérdés

Nekem a chilis pizza, amitől égett a szám rendesen.

A washabi chips,valamint a wifon kínai tésztás leves.


2015. jan. 10. 18:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Wasabi nekem is, az kb ehetetlenül csípős, pedig finom. :)

Meg a thai leves (zacskós, eredeti Thaiföldről). Ott állítólag minden ilyen erős.

2015. jan. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A bográcsos kajákat szereted?

Amikor nyáron főztünk, az idősebb fiú unokatesóm, meg a többiek telerakták erős Pistával. Mondjuk azért annyira nem volt csípős, de azért érezte,.

De lehet csak mert forrón ettem.

2015. jan. 10. 18:43
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

- csípős savanyú leves

- kínaiban

- imádom, mindenbe teszek, amibe lehet

2015. jan. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Habanero-Jalapeno paprikás házi csípős szósz..

Ismerősünktől kaptuk úgy 4 éve. Kipróbáltam sült krumplival. Rendes bolti csípős szósszal megeszek akár 2 tál sült krumplit. Ezzel a szósszal..pár szálat mártottam bele jó mélyen, mikor megettem, olyan volt mintha kiolvadna a nyelvem. Valami eszméletlen erős cucc volt.

2015. jan. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy barátomtól kaptam red habaner magot. Elültettem, kikelt, szépen beért a paprika.

Nem csináltam vele semmit, semmi pép, meg szósz, meg olajos-ecetes kioldás.

Csak úgy simán felvágtam, és ettem...


Mármint azért annyira nem simán. :) Hát mit mondjak, mondjuk egy szelet kenyérre valamilyen szendvicsre vágtam egy vékony fél mm-es karikát, aztán azt a karikát felvágtam vagy 10 felé, és ezeket a pici darabokat rátettem a kenyérre.

Ez pont elég volt ahhoz, hogy a 3. harapásnál ömlött belőlem az izzadtság. :)


Amúgy kajázás közben bírom a csípőset, de utána jártam már pórul. A gyomrom, meg az emésztőrendszerem úgy látszik gyengébb mint a szám, meg a torkom.:)

2015. jan. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
*red habanero
2015. jan. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Tescoból az egyik (talán angol) mustár alaposan meglepett.

Chilis pizza a meleg miatt engem is kicsit megríkatott, pedig alapból nincs bajom ilyenekkel.

Illetve házi őrölt paprikából szósz van most itthon, 1-2 csepp magában is ehető, de azért óvatosan rakom ezt is. Bolti mexikói szószhoz hasonló, azokat ajánlom is.

2015. jan. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Erős Pistával vastagon megkent zsíros kenyér.
2015. jan. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A Pista előbb öl meg sótúladagolással mint csípéssel:)
2015. jan. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Erős paprikával készült pörkölt. Amúgy én nem bírom, és nem is szeretem a túl erőset. csak addig szeretem, amíg enyhén csípős, és nem veszi el az étel ízét. Ha nagyon csíp, annak nincs sok értelme, akkor mindegy, mit eszel, ízek helyett úgyis csak az égető csípősséget érzed.
2015. jan. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!