Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hogy kell normálisan enni,...

Hogy kell normálisan enni, naponta hányszor, mikor?

Figyelt kérdés

2015. jan. 22. 15:56
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Tudtommal (dietetikai tanácsadás alapján) napi 5-6szor, attól függően este mikor fekszik az ember. Ez körülbelül 3 óránkénti étkezést jelent. Ezek alapján kb. 7- 10-13-16-19-22 órakor.
2015. jan. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
Naponta 3-szor bőven elég enni, reggeli, ebéd, vacsora.
2015. jan. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Ötöt mondanak, de én naponta háromszor eszem, illetve még uzsonnára gyümölcsöt.
2015. jan. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
15%
Felesleges naponta 5-ször enni, akkor gurulna sok ember, Elég 2-3 szor. Reggelire gyümölcsöt, délben este zöldséget, fehérjét.
2015. jan. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

4: Már miért gurulna az ember? Nem napi 5x pacalpörkölt kell.

Én napi 5x eszek, de ezt most nem nyolcfogásosos vacsorának kell elképzeléni 5x. Hanem pl. tízórai egy joghurt.

2015. jan. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%

4. akkor mivel magyarázod, hogy sokan gurulnak, és panaszkodnak, hogy annak ellenére, hogy nem reggeliznek és nem vacsoráznak (mert jaj 6 után nem eszünk) ahelyett hogy fogynának még tovább híznak?


Nem a "hányszor" miatt gurulnak, hanem a "mit" és a "mennyit" miatt.

2015. jan. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%
napi 5-6-szor eszek, és 3 hét alatt fogytam 2,5 kg-t, akkor mitől is hízunk? :)
2015. jan. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Napi 5-6 alkalommal, kb. 3 óránként kis adagokat. Nagy adagot enni (ahogy a legtöbb ember ebédel, leves-főfogás-desszert) egészségtelen és megterheli az emésztőrendszert, lassítja az anyagcserét, és ettől könnyebben elhízik az ember. Amikor eszel, akkor csak az evéssel foglalkozz, ne szaladgálj közben ide-oda. Ha nagyon nincs időd 3-nál többször enni, akkor pedig feltétlenül legyen rendszeresség, mindig ugyanabban az időben egyél, hogy hozzászokjon a szervezeted.
2015. jan. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Napi 4-5 étkezés a megfelelő szerintem.

REggel mindenképpen kell enni normálisan, nem csak egy bögre kávé és "majd ezzel kihúzom ebédig" mert közben éhenhalsz. Ekkor fanyalodik az ember az édes kekszek vagy csokik csipegetésére még ebéd előtt, ami persze pont csak arra elég, hogy már ebédkor ne bírjon enni rendesen. Emiatt estig szintén farkas éhes lesz és késő este jól bezabál, amiből szép kis zsír réteg rakódik rá.


Helyesen tehát:

felkelés után 30-40 percen belül nagy pohár víz/gyümölcslé/tea és valami tápanyagdús reggel: teljes kiőrlésű pékáru, zöldség, tojás és/vagy tejtermék + müzli.

Tízórai: joghurt, müzli szelet, gyümölcs vagy puffasztott rizs és folyadék

Ebéd: leves + második + saláta/gyümölcs. Nem érdemes túl sokat enni, mert délután álmos és használhatatlan lesz tőle az ember.

Uzsonna: lásd tízórai

Vacsora: valami könnyedebb, mint az ebéd

A vacsorát és uzsit össze lehet vonni ha pl korán szeretsz lefeküdni.

Alényeg, hogy ha már korog a hasad, hajlamos vagy habzsolni, ami miatt sokkal többet eszel mint amennyit kellene. Nyugodtan leülve, alaposan megrágva az ételt, kell enni. Inkább kevesebbet szedj, mint amit elsőre gondolsz hogy megennél. Ha naponta többször eszel, nem is kell hatalmas adagot begyűrni a főétkezéskor.

A rendszeres, kisebb és tápanyagtartalom szempontjából kiegyensúlyozott étkezéssel valóban lehet fogyni (de hízni is pl ha valaki túl sovány). Ergó elérni az optimális testsúlyt.

2015. jan. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Napi 5-6, de a csapból is ez folyik, nem hiszem, hogy ne találkozott volna vele a kérdező interneten, tv-ben, rádióban. Elég rákeresni a Google-ben és millió cikket kapunk róla. Persze érdemes megnézni, mit olvasunk el, ne a Wikipediát és a Femina.hu-t vegyük alapul.


Egyébként szüleim orvosok, egész életemben az egészséges életmódra neveltek, egészséges táplálkozás, sport, stb. Sportolni évek óta nem járok, de az egészsges táplálkozás számomra alapvető, nem tudnék és nem is akarnék erről az útról letérni. Napi 5, de inkább 6 alkalommal eszek (későnfekvő típus vagyok, így ha 6-kor ennék utoljára, éjjel 2-ig éhenhalnék). Nyilván szoktam bűnözni, karácsonykor 3x is eszek nagy adagot egy nap, és nem csak friss salátát szedek roston csirkével, de azért az életem 90%-ában tartom magam az egészséges ételekhez - hisz főként egyébként is ezeket szeretem. És láss csodát, 48 kilogrammot mutat a mérleg azóta is, mióta nem sportolok, ehhez pedig vagyok 168 centi. A napi 5 étkezés nem 5 főétkezést jelent, és nem kenyeret, cukrot, zsírt, finomított termékeket, pacalt, nehéz ételeket. Szerintem fontos lenne itthon tanítani ezt a közoktatásban is, bár egy gyereknek hiába tanítjuk, mi az egészséges, ha anyuka Nutellás kenyeret ad neki reggelire és vacsorára.

2015. jan. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!