Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ti hogyan szoktatok bevásárolni?

Ti hogyan szoktatok bevásárolni?

Figyelt kérdés
és hol? szóval ha otthon elfogy valami és szükségetek van valamire valami elkészítéséhez elmentek a boltba vagy rendszeresen elmentek bevásárolni és akkor kb ugyanazokat a dolgokat veszitek meg? kb mennyi pénzből jön össze egy bevásárlás és miket vesztek + a családból 1valaki végzi vagy az egész család? kocsival mentek vagy busszal vagy gyalog? minden érdekel a bevásárlási szokásaitokról előre is köszi:)
2015. febr. 5. 16:42
1 2
 1/11 xyasdd válasza:
51%
Régebben havonta mentünk de akkor mindent megvettünk elölre a heti 3-4 kenyeret leszámitva. Mostanság hetente, amikor van pénz akkor sokmindent 30-40 ezer környékén. majd hetente kb 10 ezerért ami épp kell. Egész család megy ilyenkor. és a madarasban vesszük illetve a hétvégé házban meg a pénzérmésben :) Mindig kocsival, busszal a megszakadás magasfoka lenne. az utobbiba gyalog viszont mert ott nincs annyiminden.
2015. febr. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy cetlire írom, amik elfogynak és hetente megyek bevásárolni. Általában egyedül, kocsival. Időnként a férjemmel együtt.

Van, amit mindig szeretek, ha van otthon, cukor, liszt, tej, rizs, fűszerek, tojás, tészta, fagyasztott zöldségek, vaj, sütőpor, kávé, tea, stb. Szóval ilyen alap dolgok, amik bármihez/bármikor kellhetnek.


Azon kívül külön is megveszem azt, ami épp az adott főzéshez, sütéshez kell és nincs otthon.

2015. febr. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

Alapélelmiszerekből mindig van otthon akár két havi készlet is, értsd , cukor, liszt, rizs,olaj, tészta... stb, hadd ne soroljam.ha pl egy hó miatti többnapos vesztegzár miatt nem tudnánk kijönni a hegyből, akkor sem lenne semmi vész, akár hetekig sem. lisztből kenyeret is tudnék sütni, tejet kartonnal veszünk.

ennek ellenére mindig figyelem a szórólapokat, elsőkörben beixelem, ami tetszik árban, minőségben, majd másodjára már szelektálom. mindenáron nem veszek felesleget.

Húsból is van tartalékom bőven, de azért hétvégén igyekszem frissből főzni. zöldségféléket sokat fagyasztottam, de, ha nagyon megéri, borsó, zöldbab, csemegekukorica stb, akkor pótlom a kifogyott meggyiséget.

mindig figyelem a készleteimet, főleg a fűszereket, mert azok kicsik és gyorsan fogynak, mindig felírom, ha valami fogyóban van.

szóval gyakorlatilag hetente a férjemmel együtt, autóval megyünk bevásárolni, szerencsénkre 4 km-en belül 4 multi is jelen van. A friss piacot sem hagyjuk ki szombatonként,

idényzöldséget, gyümölcsöt ott veszünk, sőt jó hentesek is vannak, így sokszor húsfélét, füstöltárut is.

Összeget nem tudok mondani, mert mindig változó, persze a háztartási papír,-vegyiárut is meg kell venni.Hétközben kétszer veszünk friss kenyeret, és persze hét végén.

Én nem panaszkodom, meg vagyok elégedve a vásárlási szokásainkkal.

2015. febr. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

Kethetente tartok nagybevasarlast, amikor alapdolgokat es napi szinten fogyasztott elelmiszereket veszek nagyobb tetelben. Pl. Viz, fagyasztott csirkemell, mirelit zoldsegkeverek, fagyasztott halfile, barnarizs, krumpli, tojas, papirtorlo, olivaolaj, gnocchi stb. Foleg olyan dolgokat, amiket eleg elokapni a fagyasztobok vagy a spajzbol.

A hutos eteleket, turo, joghurt, sajt, felvagott, margain, tonkolykenyer, 2-3 naponta toltom ujra.

A nagybevasarlas atlag 30.000ft. A gyakoriak elenyeszo osszegek.

Egyedu elek, nen cigizem, nem iszom, nem vagyok elvetemult dietamanias sem. Atlagos, de nagyon jo minosegu elelmiszereket igyekszem venni.

22/l

2015. febr. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb bevásárlásra hetente-kéthetente kerül sor, kisebbre heti 2-3x, általában én megyek, vagy ketten a párommal. Kocsink nincs, úgyhogy busszal vagy gyalog (15 perc sétára több szupermarket is van). Túl sok mindent nem veszünk egyszerre, mert kicsi a hűtőnk és a fagyaszónk. Vegák vagyunk, szóval húsfélékkel nincs gond. Feltöltjük a zöldségkészletet (paradicsom, paprika, hagyma, fagyasztott zöldség, konzervek és ami kell az aktuális főzéshez) illetve veszünk tejtermékeket, gyümölcsöt, mézet, kenyeret stb.

Száraz hozzávalók általában vannak itthon (rizs, tészták, hajdina stb) és fűszerek is. Mosószert és öblítőt magam készítek itthon, és ételízesítőt is, szóval azokra sokáig nem költök. Amúgy azt veszünk ami épp kifogy. Ha több minden kell, akkor listát írok.

Ha úgy alakul, akkor munka után bemegyek valami boltba (Aldi, Tesco és kisboltok is útba esnek hazafelé).

Külföldön élünk, nagy bevásárlás (nálam ez 2+ szatyornyit jelent, amit egyedül nem bírok elvinni) alkalmával 50-60 eurót, napi szinten 3-10 eurót költök. Sokszor több mindent veszek mint amit eredetileg terveztem, szóval bemegyek káposztáért és egy teli szatyorral jövök ki o.O


28N

2015. febr. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

Egyedül lakom, így alig van itthon valami.

Ebédelni a munkahelyemen szoktam leves+fő étel, mert ez nekünk fél áras, és úgy van, hogy nem kapunk ebéd jegyet, hanem választhatunk egy tetszőleges levest és tetszőleges második fogást, ha olyan akkor természetesen csalamádé vagy valamilyen savanyúság is jár hozzá.

Ez nekem nagyon megéri anyagi szempontból és idő szempontjából is.

Havi szinten veszek 1 csomag-24tekercs,WC papírt, 5csomag zsebit, 1-1 öblítőt, mosogató szert, kendőt-szivacsot és mosóport-ezt 3-4 havonta mert nagyot veszek. Ez gy kb. 10000Ft.


Heti szinten 1 doboz-15db tojás, fél kg zab, 250 grammos tönköly kenyér, 2 csomag sajt, 2-3 csomag sonka, 4-es joghurt, fél kg túró, 1kg alma, 1kg mandarin, 1db uborka, 3-4 db paprika, 1kg hús. Ez kb. 8000-1000Ft


2Hetente 1 kis "macis" méz, 1-1 üveg lekvár és savanyúság, kis vaj vagy vajkrém, fűszerek ha elfogynak-pl fahéjt sokat használok.


Nekem szerencsém van így az étkezéssel, itthon zabkását vagy ha úgy dolgozom szendvicset viszek+ alma, mandarin.

Itthon túró krém, rántotta, tükör tojás, gyümölcs

2015. febr. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

Változó.

Hétköznap általában a férjem vásárol este hazafelé jövet, annak függvényében, hogy mit szeretnénk vacsorázni (+másnapi reggelire pékárut) Ha a vacsihoz minden van itthon, és mást se kell venni, akkor csak a szemben lévő pékségben vesz magának kedvére valót, ha kell rendes vásárlást csinálni, akkor hazafelé útközben megáll az egyik hiper előtt, és ott vásárol. Néha ha kedvünk tartja, akkor mi is megyünk a gyerekkel, busszal, és onnan haza természetesen autóval.

Időnként én szoktam délelőtt vásárolni, ha épp aznap nem dolgozom, de a gyerek bölcsiben van, akkor kisétálok a közelben lévő "bevásárlófaluba" (van ott több hiper, barkácsáruház, egyéb kisebb boltok) és veszek mindent ami kell. Általában ilyenkor valami időigényesebb kajákat szoktam belőle főzni, esetleg több napra előre.


Ha meg ilyen főzés-közben-derül-ki-hogy-nincs-otthon vészhelyzet áll elő, akkor lemegyek a ház aljában lévő éjjelnappaliba, ahol megvehetem a cuccot 3szoros áron.

2015. febr. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

Nem tisztem mások védelmezése, de miért lett nullára pontozva, aki egyedülálló, és őszintén leírta a fogyasztási, vásárlási szokásait...

( 77 %-os válaszoló.) Én most felpontozom, ha ez másoknak nem is lesz ínyükre.

Nem mindenki családos, és nem mindenki tudja megpakolni a bevásárló kocsiját hetente.

Jómagam már válaszoltam a feltett kérdésre.

2015. febr. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
nem tudom te mirol beszelsz de én köszönöm a válaszokat mindenkitõl. jól esett kicsit betekinteni mások szokásaiba a vásárlással kapcsolatban!
2015. febr. 6. 19:15
 10/11 anonim ***** válasza:
74%

Arról, hogy a tegnapi 22:24 órás 77 % -s válaszololó, az én megjegyzésemig nullára volt értékelve. Én (de lehet, hogy már más is )felpontoztam, így már már 30 %-os a válasza.

Egyébiránt valóban mindenki hasznos választ adott, ezért nem értettem az Ő válaszának lepontozását.

Csak ennyi, üdv:)

2015. febr. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!