Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Itthon miért ilyen közkedvelt...

Itthon miért ilyen közkedvelt a trappista sajt? Máshol szinte nem is lehet kapni.

Figyelt kérdés

Jártam már pár országban, és néha járok Ausztriában is, de sehol nem láttam trappista sajtot. Itthon roskadoznak a polcok tőle, míg külföldön a legolcsóbb sajt a gouda.

Magyarországon is vannak másféle sajtok, melyek nem drágák, és sokkal minőségibbek, mint az a gumiszenny, amit trappista sajtnak neveznek. Még a legnevesebb trappista sajt is pocsék és íztelen, tudom, mert volt alkalmam megkóstolni. Mégis ez nálunk nagyon népszerű, pedig vannak vele egy árban lévő más sajtok is, szóval a drágaságra se lehet fogni.


Miért ilyen közkedvelt itthon a trappista sajt?


Vagy inkább: Nyugat-Európában, vagy a szomszédos országokban miért nincs ekkora piaca? Miért nem vevők rá az emberek?



2015. febr. 8. 12:58
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Ez egy nagyon jó kérdés :) A trappista eredetileg nem szennyféle, hanem fiatal goudához hasonlítható sajt állagában, ízében. Francia szerzetesektől ered (trappista rend :) Egyébként sört is neveztek el többek között róluk.


Hogy Magyarországon miért futott be ennyire, az tényleg egy jó kérdés - teszem hozzá, 20 éve még nem volt ennyire szar, de az idő előrehaladtával, a gyorsérleléssel egyre pocsékabb, mára tényleg az ehetetlen gumiförmedvény név illeti csak meg.


Hogy Nyugat-Európában miért nincs piaca az egyértelmű. Itt (Németországban élek) senkinek nem probléma 2-3x annyit kifizetni egy finom, ízes sajtra, de Magyarországon sajnos az étkezésnél még mindig nem a minőség vagy az íz az elsődleges szempont, hanem az ár. Teljesen mindegy, hogy a trappista csak 20-30-50 stb. forintokkal olcsóbb, mint egy edámi mondjuk, akkor is azt veszik meg, mert a) olcsóbb b) jajjmilyenízevanmár, az biztos nem jó meg fura is meg egyébként is. Ehhez képest Nyugat-Európában meg sem nézzük az árát, csak megvesszük ami jónak tűnik és jó minőségűnek...

2015. febr. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Sokan nem szeretik a különböző sajtok markánsabb ízét, magyarán pont azért népszerű mert ízetlen. A trappista mellett is a legízetlenebb sajtok a legnépszerűbbek (gouda, edámi, pannónia, mozzarella, füstölt sajtok amiknek kizárólag füstíze van). Aminek tényleg jellegzetes íze van, attól sokan elzárkóznak (de ugyanez van a itt Mo-n pl a hallal is): parmezán, cheddar, stb. sokkal kevésbé népszerű. Plusz a megszokás.
2015. febr. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom, máshol mi a népszerűbb, én ezt az ízvilágot szoktam meg, trappista, gouda, füstölt sajtok, illetve a kenhetők közül pár. Nem szeretem a penészes sajtokat. Nem szeretem az erős szagú, ízű sajtokat sem, mert nagyon elnyomják az étel ízét, illatát, amihez sajtot eszek.
2015. febr. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Mert olcsó és viszonylag semleges ízű.
2015. febr. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
2015. febr. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Már régóta nem veszek trappistát, mert már régóta nem az igazi.

Akárcsak a füstölt húsáruknál, az érlelési időt meg kellene adni, és a pontos , hagyományos technológiát betartani.

De mindenki siet, gyorsan akar készterméket eladni "eredeti " ízben, de ez nem megy.

2015. febr. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%
Mert semleges íze van és viszonylag olcsó.
2015. febr. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

A trollok megint pontoztak az éjjel. Mindegy ki, mit ír, csak le lehessen pontozni.

Olcsó játék...

2015. febr. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
69%
A füredi és a tolle trappistát szeretem nem az árra miatt veszem,számomra ez a finom.A goudát az edámit én valóban nem szeretem.Azért is jó a trappista mert az ételeink izéhez jól társítható pl. pogácsa,sajtós rúd,húsos tészta, rakott ételek.......
2016. márc. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!