Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A Kotányi őrölt gyömbér is...

A Kotányi őrölt gyömbér is egészséges? Vagy csak a friss? Milyen íze van? Sosem ettem még.

Figyelt kérdés
Most láttam a boltban, hogy 1400Ft/kg a gyömbér. Nagyon drága :S megéri venni? Meddig áll el egyáltalán?
2015. febr. 26. 15:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A friss gyömbér nem összehasonlitható a szárítottal.


A frissnek kicsit citromos,de csípös íze van.


Hütöben sokáig eláll, de le is lehet fagyasztani.

2015. febr. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam amikor összehasonlítottam az árakat, mert az őrölt formában 300Ft körül volt, frissen meg 1400... kicsit azért meglepődtem, hogy ennyire drága :( nagyon nagy darabokban volt, azért nem mertem venni. gondoltam rákérdezek előtte, de egy próbát majd megér :) köszönöm a választ! :)
2015. febr. 26. 15:53
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor még jó áron láttad, mert a spárban a múltkor 2300 ft volt kilója.

Sokkal finomabb a friss, mint az őrölt.

egyébként nagyon könnyű, szóval ha 15-20 dekás darabot veszel, és naponta egy fél hüvelyujjnyit megeszel,eltart két hétig is.

Csípős valóban, de nem a paprikához hasonlóan, hanem fűszeresen talán egy kicsit mentolos irányban. citromlével, kis mézzel valóságos csodaszer meghűléskor, gyomorpanaszokra, de a májvédő hatása is jelentős.

Szóval nagyon egészséges, csak ajánlani tudom.

Pár napja gyümölcsjoghurtba vagdalok egy kis darabkát, az is isteni finom vele.na meg a gyümölcssalátákat is nagyon feldobja egy picurka.

Eéőbb azért próbáld ki, vehetsz egy egészen kis darabkát is, nem fognak csúnyán nézni rád.

le lehet törni belőle bátran 3-4 centiset is.

Arra figyelj, hogy töréskor pattanjon, nedves legyen, nehogy valami ősleletet vegyél:)

2015. febr. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) ment a zöld kéz
2015. febr. 26. 16:26
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkorát törsz amekkorát akarsz. De az igaz, hogy sok helyen szét van száradva, és azzal nem sok mindent kezdesz. Ez egy fűszer. Egy adag pár tíz forintra jön ki. Ugyanúgy mint a szarvasgomba, a sáfrány, vagy bármelyik kotányi fűszerkeverék. Hiába tűnik soknak a kilója, keveset használsz el belőle.


Én gyömbérből ha teszek a kínaiba elég sokat szoktam, fél tenyérnyi körül és az valami 200 ft vagy hasonló. De ott a mérleg, le tudod mérni.


Ja és én egyébként sosem veszem meg a már letört darabot. Kiveszek egy szép nagyot, ami frissnek tűnik, és azt tördelem megfelelő méretűre. Egyébként a kicsi oldalsó hajtások szoktak a legfrissebbek lenni.

2015. febr. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én friss gyömbért használok, teljesen más az íze! Ne sajnáld rá szerintem a pénzt, sokáig eláll...
2015. márc. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!