Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mi lenne ha kutyatápot ennék?...

Mi lenne ha kutyatápot ennék? 18/F

Figyelt kérdés

Az Acana és Orijen kutyatápok 60 és 80%-ban tartalmaznak természetes fehérjéket, kerti, kapirgálós, nem génkezelt csirkéből, vadon fogott lazacból. Emellett van benne egy csomó gyógynövény, barna rizs és egyéb nagyon jól hangzó cucc. A kölyökkutyámnak nagyon szépen beválik, fejlődik tőle rendesen. Ha napi 3x enném én is akkor szerintetek lenne tőle valami bajom? Én csak arra tudok gondolni, hogy egy idő után undorodnék tőle, mert nem a legjobb az íze. :D

[link]

[link]



2015. jan. 24. 18:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD vadon fogott lazacból, anyám...

Te ezt el is hiszed????


Amúgy bajod nem lenne tőle, mármint magától a táptól, ember számára is emészthető, viszont sok tápanyag hiányzik belőle a te szervezeted számára, és rengeteg nem megfelelő összetételben van jelen benne, így egy idő után hiánybetegségekben szenvednél.

2015. jan. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Szia! Az egyik baj, hogy az állateledelek esetén nem olyan szigorúak az élelmiszerbiztonsági szabályok, mint az embereknek szántak esetén. Ha peched van, kifogsz egy hibás konzervet, és súlyos betegséget kapsz. Persze az embereknek szánt élelmiszerek között is lehet fertőzött, de jóval kisebb eséllyel.


Másrészt egy embernek más összetételű élelemre van szüksége, mint egy kutyának. Az ember alapvetően mindenevő, a kutya ragadozó. Valamennyi növényi táplálék a kutyának is megfelelő (mivel pl. egy elejtett csirke gyomrával, beleivel együtt megenné a növényi maradványokat is), de túl sok nem való neki.


Az ember ezzel szemben sok növényt és így növényi rostot fogyaszt, ami szükséges is az emésztéséhez. Ha kutyakaját eszel kizárólag, valószínűleg hamarosan súlyos szorulásod lenne.

2015. jan. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Szia. Próbáld ki :D én egyszer megkostoltam kutyakaját de majdnem hánytam. 3x mostam fogat :P 15 /L
2015. jan. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Hülye lennél...
2015. jan. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

" 60 és 80%-ban tartalmaznak természetes fehérjéket, kerti, kapirgálós, nem génkezelt csirkéből, vadon fogott lazacból"

Hány éves vagy?????

2015. jan. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Fogköved nem lenne :)
2015. jan. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nos, a kutyatápok alapvetően kukoricából készülnek, még ha ezt nem is reklámozzák. Fehérje valóban csirkehulladék, ami a bőr, a körmök, belek és egyéb, emberi fogyasztásra macerásan elkészíthető alkatrészekből állnak. Ezzel nem is lenne probléma. Csakhogy!

Kevesen tudják, de kutyák nyála penicillint tartalmaz, ezért ha nem esznek állati ürüléket, vagy nem kapnak egyéb úton különféle bacikat, nem tudnak rendesen emészteni. Ezért a jobb minőségi kutyatápokba azt is kevernek. És az neked nagy mennyiségben nagyon tönkrevágná a bélflórádat.

2015. jan. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#2-es. Az állatkonzervekre ugyanolyan szigorú élelmiszerbiztonsági követelmények vonatkoznak, mint az emberi fogyasztásra szánt konzerveknél.

Mikrobiológiailag (baktériumok) tehát ugyanolyan biztonságosak. A beltartalmi érték szempontjából már van szerintem némi kivetnivaló...

2015. jan. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8: akkor tévedtem. Arra emlékszem csak, hogy a kis állateledeles boltban az utcánkban van vagy volt egy fagyasztó, amiben csirkefejeket meg mindenféle egyéb húsmaradványt tartottak, amit állateledelként adtak el, és rá volt írva, hogy emberi fogyasztásra nem alkalmas. De lehet, hogy ez szabálytalan volt, vagy az ilyesmire megint más szabály vonatkozik, mint a konzervre.
2015. jan. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem, 9-es nem tévedtél.
2015. jan. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!