Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mi az, amit ajánlott enni...

Mi az, amit ajánlott enni reggelire, és mit nem, és miért?

Figyelt kérdés

Műzli, saláták, joghurt, tojás, lekvárok, méz, fehér lisztes vagy teljes kiőrlésű pékárúk? Milyen gyümölcsök, zöldségek? Tej, sajt?


Tudom, hogy vannak ételek, amik pl. nem ajánlottak, mert bár könnyen telítettség-érzetet adnak, utána hamar megéhezik az ember. De melyek ezek, és miről lehet őket felismerni?


És melyikek azok az ételek, amik megfelelőek reggelire, amik laktatóak, nem hízlalnak és nem éhezik utána az ember ebédig?


Csak húsmentes ételeket írjatok kérlek.



2015. márc. 10. 20:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljeskiőrlésű pékáruk különböző zöldségkrémekkel, salátákkal. A cukros, finomlisztes kaják hamar kiürülnek a gyomorból, és nem is egészségesek. Olajos magvakból is lehet pástétomot csinálni, én másfél hete csináltam szezámkrémet egy kis napraforgó- és kendermaggal, azóta azt kenem a kenyeremre reggelente. Ez utóbbiak laktatóbbak is.
2015. márc. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, az olajos magvakat ki is felejtettem. Magukban is finomak úgy is, nem csak krémként :)
2015. márc. 10. 21:24
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

Szia, én leginkább a különféle tojásételeket tudnám ajánlani, s valóban, a cukrot és úgy általában a szénhidrátokat érdemes kerülni, hogy az inzulinszinted alacsonyan maradjon. Tehát a pékárukat én annyira nem javaslom, legfeljebb kevéskét, vagy csökkentett szénhidráttartalmút (ma már nagyon sokfélét kaphatsz belőlük, a legtöbbnek kiváló az íze is).

Gyümölcsöt is inkább csak a nap további részében, vagy legalábbis ne magas cukortartalmú legyen, (pl. banán, narancs, aszalt gyümölcs) hanem alma, vagy bogyós gyümölcsök, mert azokban kevesebb a cukor.

És sok zöldség, az minden mennyiségben, minden formában! Persze legjobb a friss:) A kukorica, krumpli magas szénhidráttartalmúak, ezeket inkább kerülném reggel, de paradicsom, hagyma, spenót, spárga, brokkoli, bármi más jöhet.

A müzliket semmiképp nem ajánlom reggelire, pláne a cukrozott verziókat. Tejet sem, mert az is erős inzulinválaszt vált ki. Sajt, túró esetleg.

Olajos magvak is nagyon jók.

Ha a halat szereted, és nem tekintjük húsnak, akkor azt is nagyon tudnám ajánlani.

2015. márc. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem fogyasztok semmiféle húst vagy egyéb hústerméket, pl. zsír, stb., és a hal is hús természetesen.


A részletes leírást nagyon köszönöm. Szerencsém van, a banánt és társait eleve nem szeretem, a bogyós gyümölcsöket, almát, körtét viszont imádom. Nyáron a szőlő, szilva, barack, mangó milyen ilyen szempontból?


Zöldségekből elsősorban avokádót, uborkát, paprikát, paradicsomot, olajbogyót szeretek reggelire, remélem ezek problémamentesek :)


Ha görög joghurtot vagy zsírszegény natúr joghurtot keverek gyümölcsökkel, az pl. jó?

2015. márc. 13. 18:19
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy cukorbeteg, bátran fogyaszthatsz magasabb cukortartalmú gyümölcsöket is. Pl. a sima szilvában közel sincs annyi cukor, mint az aszalt szilvában, de ezek természetes cukrok, szóval emiatt nem kell aggódni.


"Ha görög joghurtot vagy zsírszegény natúr joghurtot keverek gyümölcsökkel, az pl. jó?"


Gyümölcsöt és tejterméket nem ajánlott egyszerre fogyasztani, más enzimek kellenek a megemésztésükhöz.

[link]

2015. márc. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi, ezt a gyümölcs + tejtermék dolgot nem is tudtam, olyan sokan eszik így...


Nem vagyok cukorbeteg, de igyekszem kerülni a magas cukortartalmú dolgokat. Plusz a legtöbb dolog, ami nagyon édes nem is ízlik nekem :)

2015. márc. 13. 19:52
 7/7 anonim ***** válasza:
ébredés után 2 órán keresztül ne egyél, hanem egy nagy korsó víz. Aztán amit szeretsz, mértékkel.
2019. aug. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!