Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Van a gyümölcsökben közös,...

Van a gyümölcsökben közös, allergiát kiváltó anyag vagy ez vitaminhiány?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemrég laktóz intoleranciát állapítottak meg nálam, ami azt jelenti, hogy nem tudom a laktózt megemészteni, legalábbis nehezen és max csak kis dózist. Korábban szinte minden estét/reggelt vagy gyümölcsjoghurttal, vagy csoki golyókkal tejben vagy tejfölöskenyérrel kezdtem/zártam. Ugye a diéta miatt számüztem ezeket, reggelire zabkását + banánt fogyasztok, estére pedig egy nagy tál gyümölcsöt. Mióta ezt csinálom, iszonyatos módon kiszáradt a kezem. Mintha -20 fokos tél lenne kb, véresre repedt, fáj ahogy kenem rá a krémet, amikor kezet mosok, stb. A szám széle is fáj, konkrétan gyümölcsevés közben/után, de nöként ezt Labello-val, rúzsokkal jól tudom korrigálni. Elöször azt hittem valami allergia, ezért egyik este pl csak banánt, következö nap csak kiwit és így tovább...ettem, de ugyanezek a tünetek megvoltak.

Vitaminhiány lenne? A börszárazságot és a száj-repedést leszámítva nincs bajom. Hajam rendben van, körmöm nö folyamatosan. Soha nem volt még ennyi eröm.

Valakinek van valami tippje? Tapasztalat? Kihez forduljak ezzel, ha nem múlik el?


PS: A salátát natúran, citromlé, méz, stb nélkül eszem; kézmosót, krémet nem váltottam az utóbbi idöben, napi 2 litert iszom.



2015. márc. 21. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Az alapján, amit eszel, kizárt a vitaminhiány.


Házi orvoshoz menj, ő majd ad beutalót.

Van egy ismerősöm, ő allergiás a paradicsomra, banánra, eperre, és még rengeteg dologra. Van közös dolog, illetve van kereszt allergia is.


A tüneteidet viszont még nagyon sok minden más is okozhatja.

2015. márc. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet A-vitamin hiánya, gyakorlatilag zsírmentesen táplálkozol, az A-vitamin zsírban oldódó, ráadásul a gyümölcsökben viszonylag kevés van, pont a tejtermékek, ill. tojássárgája, máj, halmájolaj, zöldségek tartalmaznak viszonylag sokat. Van tablettában, injekcióban is, de a hasznosulásához fontos a megfelelő zsír- és fehérjebevitel.

Látásoddal nincs gond? Homályos látás, kötőhártya kiszáradása?

2015. márc. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Erre nem is gondoltam! :O


Szemüveges vagyok alapbetöen, de mostanság romlott.

Könnycsatorna szükület miatt még túl nedves is a szemem! :D


Akkor egy multivitaminnal megoldhatnám a dolgot?

2015. márc. 21. 22:36
 4/7 anonim ***** válasza:
Oxálsav van a banánban is, ami okozhat ajaktüneteket. Miért kellett száműzni a joghurtot ? Az erjesztéssel készült tejtermékekben már nincsen laktóz.
2015. márc. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, a multivitamin jó , de a legfontosabb az, hogy tedd változatosabbá az étrended, nagyon egyoldalúan táplálkozol. Egyél zöldségeket, pl. salátát, tegyél rá egy kis olajat (olíva, dió, szezám), főtt tojást, halat vagy húst is. Halmájolajat patikában, azt hiszem, kapszulázva is lehet kapni, fontos még a B és D vitamin visszapótlása (ezeknek a hiánya is okozhat bőrszárazságot és cserepes ajkakat.)
2015. márc. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
2015. márc. 22. 11:53
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, nagyon aranyosak vagytok! :)
2015. márc. 22. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!