Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mit lehet enni gyümölcs,...

Mit lehet enni gyümölcs, zöldség, húson kívül amiben nincs mindenféle adalék anyag?

Figyelt kérdés
undorító ami a boltokban van.van még egyáltalán vmi ami egészséges?vagy már a gyümölcsöket is telenyomják vmivel? kicsit meguntam ezt a hosszú idő alatt kissé egyhangúvá váló táplálékot hát elmentem a boltba és szétnéztem jobban.egy szardínia konzerv: mi kéne bele a halon kívül kérdem én?semmi mert finom úgy is.erre mit találok benne a doboz oldalán xantán gumi,és dinátrium inoziát ízfokozó.nem normálisak mellesleg a nevéből ítélve uránt dúsítani sem lehet sokkal bonyolultabb mint ezt előállítani.és minek az bele?ki kérte?mért nem lehet kapni nélküle is? másik: 0% cukortartalmú joghurt.3féle mesterséges édesítővel.mert természetesen alapú cukor biztosan nem volt-.-.... virslikben szalámiban nitrit ami bizonyítottan rákkeltő hatású.na itt inkább kisétáltam a pénztárhoz a szokásos gyümölcs+ csirkehús adagommal.valaki tapasztalt mást esetleg másik üzletben?
2014. jan. 11. 09:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

ha fóbiáid vannak, akkor kezeltesd magad...


zöldség/gyümölcs ill húsból kb. 10000 féle kaját meg lehet főzni..gondolom, ha minden 10ezredik napon ugyanazt eszed, az nem probléma...

2014. jan. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem vagyok főzőcskézős fajta.inkább fogd és edd típus vagyok. igen a fóbiám neve: nem akarok 30-40-50 évesen rákban meghalni. te is nagyon tájékozott egészségtudatos ember vagy...
2014. jan. 11. 09:12
 3/11 A kérdező kommentje:
most olyanok akik azzal nincsenek tisztában hogy az adalékanyagok növelték a rákot akkora méretű világjárvánnyá mint amekkora és hogy a 200-300évvel ezelött élt emberek 1 nap alatt belehalnának azokba amiket manapság az emberek esznek azok ne irogassanak már jó?köszi
2014. jan. 11. 09:14
 4/11 anonim ***** válasza:
Marha drága, csak kisebb a kockázat, bár van abban is, ha ismerős termelőtől, piacon veszed meg a gyümölcsöt, húst, szárnyast. Ez sem tiszta teljesen, mert az állatokat is "mesterségesen előállított", szintetikus anyagokkal dúsított takarmánnyal etetik. A növények szintén műtrágyázott talajban teremnek. Ezeket a körülményeket nem lehet elkerülni, de még mindig egészségesebb, mit a nagy üzlethálózatokban megvásárolt átcímkézett "magyar termék".
2014. jan. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
igen szoktam is járni de az nincs mindennap.bolti gyümölcsöt meg beáztatom többször is.undorító lesz tőle a víz színe de utána remélhetőleg a nagyrésze távozott belőle.hús is sok levet ereszt azt mindig leöntöm alóla,sajnos azzal többet nem lehet tenni.szerencsére európában azért valamennyire szabályozva van mit adhatnak az állatoknak,bár nem eléggé az tény.de emiatt is vigyázok különösen arra hogy ne terheljem túl a szervezetem még mindenféle egyéb mesterséges vacakkal.
2014. jan. 11. 09:47
 6/11 anonim ***** válasza:

Azért nem kell minden adalékanyagot egy kalap alá venni. Tipikus példa a citromsav, ami ugyan adalékanyag, E-száma is van, mégsem veszélyes.

Egyébként a zöldségekben és a gyümölcsökben is rengeteg olyan anyag lehet, ami nem kimondottan egészséges. Csak arról nem is tudsz. Nem tudod, mivel permetezték, milyen tápoldatot kapott, a héját leszedés után mivel kezelték. Hús esetén szintén fogalma sincs az embernek, mit evett az állat, márpedig az kiválik a húsában. Régi parasztasszonyok trükkje a sárgarépa, amitől szép színű lesz a tojássárgája, manapság meg a nagyüzemben a növekedési hormonok, amitől hamarabb elérik a vágósúlyt az állatok. Szóval azért ezeknél sem szabad teljesen nyugodtnak lenni.


Persze ettől még törekedni kell az adalékanyagok minimalizálására. Erre egyszerűen az a módszer alkalmazható, hogy ha kitalálod, hogy egy adott terméket fogyasztanál, akkor végignézed a választékot és azt veszed meg, ami a legkevesebb káros adalékanyagot tartalmazza. Persze itt főleg alapélelmiszerekkel kell számolni, tehát a gyümölcsjoghurt például tuti esélytelen (ellenben a natúr joghurt plusz lekvár kombináció tökéletes, ráadásul olcsó helyettesítő). Natúr joghurtot viszont találsz adalékanyagok nélkül.

2014. jan. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Béla211 ***** válasza:
A legjobb lenne bio dolgokat enni. de az nem olcsó meg a legnagyobb baj ,hogy kisebb városokban hozzá se jutsz.
2014. jan. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

nos elmentem a bioboltba:) hasznos tanács köszönöm szépen. egy chips áráért például találtam kölesgolyót,nagyon finom,káros anyagtól mentes.vissza fogok még járni.

egyébként igen tudom hogy a citromsav például nem káros.de mivel tízezer féle adalékanyag létezik kb, ezek nagyrésze veszélyes hosszútávon.és sajnos nem citromsavat tesznek a legtöbb dologba.hanem nátrium és kálium alapanyagú mérgeket és olyan dolgokat amiről az átlagember név alapján nem tudná megmondani mi fán terem.

2014. jan. 11. 15:28
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha azokra hallgatsz, akik szerint minden rákot okoz, akkor NE egyél semmit. Fele hazugság annak, amiről azt állítják, hogy rákot okoz. Viszont ha nem eszel mindent vegyesen, akkor valamilyen hiánybetegségben fogsz meghalni 40-50 évesen.

Ha a gyümölcsöt sokáig áztatod a vízben, akkor abban nem marad semmi vitamin. Nem ok nélkül írják, hogy a zöldségeket

párold inkább és ne főzd. Friss húst pedig, ha megmosod, vízben áztatod, nem enged levet. Amelyik levet enged, az már nem friss.

2014. jan. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
a gyümölcsből,zöldségből minden fontos vitamint ki lehet nyerni.és én nem hámozva teszem vízbe.ha csak úgy belevágnék késsel akkor a felszínéről minden nem kívánatos dolog a belsejébe kerülne.ha választani kell inkább gyümölcs mint vmi köztudottan egészségtelen.nem mind1 hogy lemosható permet vitaminnal vagy méreg salakanyaggal.
2014. jan. 11. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!