Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Főtt tojás hány napig ehető?

Főtt tojás hány napig ehető?

Figyelt kérdés
A gyerkőc teljesen lázba jött a tojásfestés gondolatától. Azt tudom, hogy a bolti festett, főtt tojások sokáig elállnak, de nem tudom, házilag festett tojásoknál is így van-e.
2015. márc. 31. 20:07
1 2
 1/11 anonim válasza:
9%
Én max másnaposan adom még oda a gyerekeknek. Jobb nem kockáztatni, főleg tojással.
2015. márc. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hűtőben napokig... Mi mindig 3-4 napig eszük, ami megmarad, kb. az ötödiken bedolgozom valamilyen rakott ételbe.


Elvileg egy hétig is eláll.

2015. márc. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Igaz, hogy nem szabad meghámozni, mert csak úgy áll el?
2015. márc. 31. 20:49
 4/11 anonim ***** válasza:
mi mindig hámozatlanul tartjuk a hűtőben és vígan kibírja az egy hetet is, de általában 5 nap alatt elfogy
2015. márc. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztonságosabb, ha nem hámozod meg, tehát héjában tárolod..
2015. márc. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
26%
Neee. Komolyan gondolod, hogy a bolti festett tojás az igazi főtt tojás? Az igazi bolti az kínai és műanyag. Az igazi kézműves magyar húsvéti tojás ki van fújva, belül nincs tojás, csak a héja. Próbáld meg így csinálni, nem lesz gond a főtt tojás hogylete. Utsz vastag tűvel egy-egy lyukat a két hosszanti végére, kifujod a tojást a lyukon át, a nyers tojásbol szerintem könnyebben tudsz ételt készíteni, a lyukakon atfuzol egy madzagot, fel tudod akasztani a tojást, és 30 évig is megorizheted, csak fújás után hagyj neki kis időt, hogy kiszaradjon belül.
2015. márc. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi, de én a hűtőben lévő színes főtt tojásokra gondoltam, amit tavaly is lehetett például a Sparban kapni. Azok igazi festett magyar tojások és sokáig elállnak. A gyerek már most szeretne festeni tojásokat, csak akkor napokig ehetjük majd a főtt tojást, illetve jön a húsvét is. Ezért kérdeztem. Szerettem volna frissen festeni és húsvétkor fogyasztani, de a gyerek nem bír magával :-D
2015. márc. 31. 21:31
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
Én nem is hallottam ilyenről,hogy főtt festett tojást lehet kapni boltban.Festett tojást én eleve nem ennék meg,még frissen se:D
2015. márc. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A Sparban kaphatóban nem bíznék. Miért gondolod, hogy az jobb, mint amit Te főzöl, festesz?


Jó sokáig, akár egy óráig is kell főzni a tojásokat, lassan, hogy éppen csak forrjon. Ami megreped, azt persze nem szabad megfesteni.A főzővízbe jó tenni egy kanál sót, meg persze előtte alaposan megmossuk a tojásokat.


Még valami: a gyerekkel érd el, tanítsd meg neki, hogy mindent a maga idejében teszünk, a tojásfestésnek is megvan az ideje. (Még mielőtt valaki nekem támadna, hogy miért mondok ilyet és biztos nincs is gyerekem, jelzem, hogy 4 van.)

2015. márc. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: hámozatlanul eláll a hűtőben sokáig, 6-7 napig biztosan, Ha nem fogy el, jöhet a rakottkrumpli!
2015. márc. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!