Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van itthon 20 db tojás és...

Van itthon 20 db tojás és most néztem, hogy tegnap lejártak. De végig hűtőben volt tartva. Ugye még ehető?

Figyelt kérdés
Nem szívesen dobok ki 20 tojást...
2012. ápr. 13. 19:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nincs semmi baja. Örülj neki, hogy ilyen tojás áraknál ilyen kincsed van.
2012. ápr. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
nekem is van még 20 db kb húsvétról és házi tojás ezért mindig mielött csinálom megszagolom,megvizsgálom. Ha nem büdös,nincs elszíneződve teljesen jó ám:) Volt hogy úgy ettünk meg még anno egy bolti tojást hogy 7 napja lejárt a szavatossága de megszagoltam semmi baja nem volt ezért persze megcsináltam,10 db tojásról volt szó. Persze nem lett semmi bajunk. Boltok minidg olyan kevés szavatossági időt ír rá ami irreális a legtöbb esetben!
2012. ápr. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, kicsit parás vagyok ilyen szavatossági idő téren :)
2012. ápr. 13. 19:23
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
én is ne aggódj,detto..:)
2012. ápr. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, találtam már szavatossági időn belül is rossz tojást. De nem az a gyakori, ne aggódj. Korábbi dátumokat szoktak ráírni, és amúgy sem lehet előre megtippelni, hogy meddig lesz jó, mert ki hogyan tárolja, attól is függ nagyban!!!


Lényeg, de ez mindig lényeg tojásnál:

Külön csészébe verd fel felhasználáskor! Pl ha sütit sütsz, akkor ne közvetlen a sütis tál szélén verd fel, mert ha rossz, akkor egyből folyik bele a jó alapanyagok közé... Tehát mindig csészébe verd, és csak onnan öntsd tovább, még ha macerás is....! Így csak a rossz tojás mehet kárba, a többi cucc megmarad...

2012. ápr. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja. Nagymamámnál falun a házi tojásnál se volt ráírva, h meddig jó. A tojás az tojás, rendesen kell tárolni és figyelmesen felhasználni, ahogy előttem is írták.
2012. ápr. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
12%
Én úgy tudom, hogy ilyenkor a legegyszerűbb úgy leellenőrizni, hogy a tojásokat vízbe rakod és ha az feljön akkor rossz, ha pedig lent, akkor pedig jó.
2012. ápr. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
75%
-pedig :)
2012. ápr. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs baja nyugodtan befalhatod.
2012. ápr. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az 5-öshöz: külön edénybe felütni, megnézni-megszagolni. Ha ép a sárgája (nem folyik szét) és gyanús szaga nincs, akkor tuti jó, sütésbe biztos.
2012. ápr. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!