Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Manapság tényleg ennyire nem...

Manapság tényleg ennyire nem figyelnek a minőségre/tárolásra, vagy csak én futok bele rendszeresen?

Figyelt kérdés

Penészes tejföl, büdös felvágott, romlott túró.

Mind frissen bontva, bőven szav.időn belül.

Ma kiakadtam, amikor uzsonnára kőrözöttet akartam csinálni, és büdös, romlott a túró, aminek most bontom a zacskóját, és 04.22. a szav. ideje.


Egyszer már tettem panaszt tejfölre, aminek a tetején penész vigyorgott kibontáskor, de a Nébihtől azt a választ kaptam, hogy amiket ők vizsgáltak ebből a termékből, az rendben volt.

Nem akarok hetente bejelentéseket tenni.

Én vagyok ennyire peches, vagy tényleg ennyire nem figyelnek manapság a gyártásnál, tárolásnál?


Ja, és ugye ma visszavinni sem tudom az Auchanba a túrót...


2015. ápr. 19. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Te aztan nagyon peches vagy.
2015. ápr. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen! A hűtőlánc folytonossága sok helyen sérülhet. Ha rendszeresen van gondod ugyanott, akkor hanyagold az adott üzlet látogatását.
2015. ápr. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Figyeld meg, van-e rendszeresség az esetek között. Ha pl. mindig ugyanannak a gyártónak a termékei közül fogsz ki rosszat, akkor válts másik márkára. Ha mindig ugyannabból a boltból viszel haza romlott árut, akkor ne vásárolj ott.
2015. ápr. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is belefutok ilyenekbe. Romlott sajt, penészes túró rudi stb. szintén még jó szavatossággal.

szerintem is kerüld az üzletet ahonnan vásárolsz.

én a helyi coopban azt tapasztaltam, hogy az ott vásárolt sajt(helyben vágják fel) 2-3 napon belül megpeneszédik. nem 1x-nem 2x.. hanem csomószor mire rájöttem, hogy itt bizony ők a ludasok, mert máshonnan vásárolva sose jártam így.

azóta ott nem veszek ilyesmit.

ha tejföld veszel, akkor pedig figyelmesen nézd meg a zárófóliát, hogy nincs -e rajta sérülés. én a púposat szoktam megvenni.

vagy vannak dobozos tejfölök, műanyag tetővel. az tuti jól zár!!


sőt, vannak olyan boltok ahol friss tejterméket lehet venni. mindent kimérnek . én onnan szoktam venni a túrót, meg is szagolom ahogy kimentem a boltból.


én is parás vagyok, nem akarok mégegyszer úgy járni, hogy eszem a rudit, és ahogy beleharapok belül meg van penészedve az egész átmérőjén keresztül

2015. ápr. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

2 Tesco volt (tescos tejföl, meg Verdás felvágott - nem tudom ki gyártja), a 3. most a túró az Auchan-ban.

Szóval nem mindig ugyanaz, bár a Tescoban már "friss" húsra is futottam rá, úgyhogy azt már évek óta nem veszek ott.


Szóval peches vagyok.

2015. ápr. 19. 18:57
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A túró az sokat savanyodik lejárati idő előtt, gyakorlatilag mindegyik. Én utálom amikor olyan savanyú, ezért olyat szoktam venni aminek még vagy 10 nap van hátra. A kisebb, dobozos túrók azok jobbak ilyen szempontból, de az nekünk nagyon kevés.

Szerintem peches vagy amúgy, én nagyon ritkán találkozom rossz termékkel.

2015. ápr. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!