Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Bepácolt csirkeszárny meddig...

Bepácolt csirkeszárny meddig áll el a hűtőben?

Figyelt kérdés
Tegnap tettem be, ketchupba, csirkeszárnyas fűszerbe, borsba, és fokhagymába forgattam meg. Holnapig még jó, mert holnap szeretném megcsinálni?
2015. ápr. 23. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Símán eláll 3-4 napig a pácban.

Söt ha légmentesen lezárod - azaz húst a páccal együtt zacsküba töltöd, a legevöt kinyomod belöle és úgy zárod le - akkor akár egy hétig- 10 napig sem lesz semmi baja. Ha még tovább akarnád tárolni, akkor a páccal együtt lezárt zacskóban le lehet fagyasztani, ´gy több hónapig is kó.

2015. ápr. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen jó lesz holnap is.
2015. ápr. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszöm a válaszokat, akkor megnyugodtam, ment a zöld kéz
2015. ápr. 23. 17:43
 4/5 anonim ***** válasza:
51%

Azért az elsőt el ne hidd....... 10 napig a nyers hús? Aha.


Az hogy bepácoltad, önmagában nem jelent semmit, mert a lényeg a légmentes lezárás. A "kinyomkodod a zacskóból a levegőt" természetesen nem légmentes lezárás. Ha olajjal színültig felöntöd, az esetleg. De természetesen ekkor sem áll el hetekig.. Pár nap max.


Elvileg még nem kéne lennie egyébként semmi bajának, azért a hűtőben, 1-2 esetleg 3 napig valóban eláll a friss nyers hús. Azonban az is kérdés, mennyi ideig állt a hentesnél. FYI én már jártam így, megvettem a húst, nem csináltam meg aznap, másnapra már szaga volt. Persze még ekkor is meg lehet csinálni, ha jól átsütöd, de hát érted, kinek kell a feszkó.. Ha tudod hogy nem fogod megcsinálni 24 órán belül, vágd be a fagyóba. Páccal együtt is le lehet fagyasztani.

2015. ápr. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
7-10 napig meg ne próbáld :)
2015. ápr. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!