Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Tej ellenesek! Szerintetek a...

Tej ellenesek! Szerintetek a tejtermékek is károsak? Kefir, joghurt, túró?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 24. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
Én nem vagyok tejellenes, de az erjesztéssel készült tejtermékek kifejezetten kedvezőek élettani szempontól.
2015. ápr. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Én öko vagyok.

Ellene vagyok a nagyüzemi tejtermék gyártásnak, már csak a mérhetetlen mennyiségű hulladék miatt. Az állatok tartási körülményeiről nem is beszélve.

2015. ápr. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A laktózmentes vagy közel laktózmentes tejtermékeket tartom a legjobbnak, kemény sajt, vaj.


A nagyüzemiekért én se vagyok oda, úgyhogy igyekszem minimalizálni az ilyesmit, ha tudok, legalább házit venni, s kicsit irritál, hogy rengeteg legelésző tehenet látok a környéken, de hogy az ő termékeikhez hogy tudnék hozzájutni? Majd nyomozok. (Nem tuti, hogy az életük olyan szuper, de legelnek, ez már valami.) Vagy kihagyom

a tejtermékek maradékát is, megvagyok nélkülük.


A tej és a túró nekem annyira nem esik jól, mint a rendes ételeim, s én evés után könnyeden, energikusan akarom érezni magam. A joghurtot úgy hagytam el, hogy bírtam, de sok értelmét nem láttam, alig van benne valami. Nekem elég logikus, hogy ne nagyon egyek tejet, s nekem a fentiek elegek. Nem vagyok szakértő, aki különösebben érvelni tudna e téren.

2015. ápr. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Ez mindenkinél egyéni. A legegyszerubb az emésztésre hagyatkozni. Ha normális a széklet, bélmukodés, kozérzet, akkor nincs gond vele.
2015. ápr. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én rosszul vagyok mindtől amit felsoroltál . Szóval számomra igencsak káros . Egy egészséges embernek sem kifejezetten jó napi rendszerességgel,akár többször is fogyasztani ezeket ,de néha biztosan beleférhet gond nélkül .


Én csak sajtot fogyasztok- nem tudom káros e ,de attól nincsen bajom ,és túlságosan szeretem,hogy lemondjak róla XD Heti egyszer eszek kb.

2015. jún. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bár tisztában vagyok vele, hogy a tej a kisbociknak való, de ilyen hőségben kimondottan jól esik egy sós kifli mellett ledönteni egy fél liter kaukázusi kefírt...
2015. jún. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!