Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hallottatok már ilyen ételről:...

Hallottatok már ilyen ételről: prézlis zöldbab/karfiol?

Figyelt kérdés
Páromnak anyukája csinálta mikor kicsi volt, most tőlem is kéri. Megcsinálom neki, de szerintem elég gáz. :-D pirított zsemlemorzsa+ sós főtt zöldség+ tejföl.
2015. ápr. 30. 16:38
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Mi sokszor ettünk ilyet gyerekkoromban is, de leginkább karfiolból, mostanában szoktam csinálni brokkoliból is, én is nagyon szeretem.

Vajon megpirítok házi zsemlemorzsát, a sós vízben megfőtt karfiolra teszem, rá a tejfölt, néha még reszelt sajtot is szórok rá és megsütöm a sütőben.

2015. ápr. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Igen, én régen sokszor csináltam ilyet :)

Nem gáz, csak átkozottul kalóriaszegény, ha már dolgozom az étellel, szeretek jóllakni vele. Főleg, hogy nem eszem tejfölt. Jó, glutént sem, de az nem gond, olajos magokkal is működik, ebben biztos vagyok. A diós len szerintem remek prézli.

Viszont a zöldséget azért megforgatom zsírban, anélkül végképp túl lightos, de így is az.

2015. ápr. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
De miért gáz ez? A rántott karfiol pl. elég elterjedt kaja, és nem sokban különbözik a leírtnál :D
2015. ápr. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írta, úgy nekem is oké lenne. De itt annyi a kaja, hogy főtt zöldbab összekeverve prézlivel, mellé kanállal eszik a tejfölt. Nincs hozzá se köret, se húsféle vagy ilysemi, ez olyan sansz, és elég nagy része prézli, ami meg gyakorlatilag száraz kenyér :S

Nem tudom, nálunk ennél "rendesebb" kaják voltak, amikor picik voltunk, mennyire jó már ez egy gyereknek? Ráadásul a másik kedvence meg a krumpli magában, mert gyerekként ahhoz se nagyon kapott semmit :S Így utólag sajnálom...

Pedig én is spórolósan főzök, de azért ennél táplálóbbakat.

2015. ápr. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, megint elfelejtettem hogy a párom gèpèn vagyok. Az utolsò válasz èn voltam.
2015. ápr. 30. 20:16
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem zavar, ha nincs feltét és köret, sőt, mindig is nagyon szeretem az egytálételeket, ahol nem kell összekomponálni a 2 részt, csak enni.

Persze megértelek, ez egy igen lightos étel, nem is tekintem igazinak, nem várnám ezzel a páromat ebédre, pontosabban dehogynem, eszik hozzá rizst és kész, persze jól akkor se lakik vele, így csinálnék utána sütit vagy elég levest. Mivel én rizs nélkül enném, úgyis kéne valami más is.

De ha szereti a párod, akkor szereti, s a gombóc is prézlis, mégsem szokták a szegények ételének tartani.

Mondom, OK, ez szerény kis étel, de pl. a rántotta is az, mégis remek, bármikor megeszem ebédre.

2015. ápr. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

CSak olvastam róla, de sosem készítettem.

Lengyel zöldbabnak/karfiolnak hívják.

2015. ápr. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez a lengyeles főzelék!

Egyébként szerintem nem rossz!

2015. nov. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!