Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Szeretitek a parizert?

Szeretitek a parizert?

Figyelt kérdés
Egyik osztálytársam szinte minden nap parizeres-vajas kenyeret hoz kajának. Ráadásul nem is valami jobb fajtát, hanem ezt az ócska, 4-500 ft/kg-os S-budgetes sz@rt, aminek olyan az állaga mint a guminak, íze meg semmi. Egyszer megkóstoltam, de szerintem undorító, sosem ennék meg ilyesmit. Pláne miután megnéztem az összetevőit. Nektek mi a véleményetek a parizerről? Finom vagy gusztustalan?

2015. máj. 4. 22:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
48%
Pontosan tudom hogy és miből készül ami nagyjából minden finnyásnak örökre elvenné az étvágyát, de finom és szoktam enni persze nem az olcsót kb középkategóriást. Lehet nincs jobbra pénzük vagy épp ő azt szereti. Volt hogy a húsüzemben a régebbi dolgozók menőztek az újoncoknak, hogy ők mennyire szarnak bele a dolgokba pl beleköptek a húsdarálóba amibe a parizel készül stb.
2015. máj. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%

valoban nem finom es nem tul jo minosegu az a parizer, amit emlitesz, de lehet, hogy az osztalytarsad is szivesebben enne jobbat, csak nem telik ra nekik.

egyebkent en pl a draga felvagottakat sem annyira szeretem, inkabb szalamis vagyok

2015. máj. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
80%

Lehet, nem telik másra.

Van egy olyan mondás, hogy a takarékoskodás a szegény embert még szegényebbé, a gazdagot még gazdagabbá teszi.

Meg van annak a technikája, hogyan lehet a keveset ügyesen beosztani úgy, hogy ne hitvány termékekre kényszerüljünk rá. De ez nehéz mesterség. Dédanyáink még tudták ezt, ma nem jellemző.

Jó minőségű parizert nem gyártanak húsüzemek, legfeljebb olyant, amelyikben kevesebb a súlyt adó akármi, s több a hús.

De az az igazság, hogy kisüzemi parizerrel nem találkoztam. Virslivel igen. Abban a húson és fűszereken kívül csak víz volt. Ízfokozó, emulgeálószer stb. nem.

2015. máj. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
14%

Gyerekkoromban megettem, azóta okosabb vagyok.

Annyiért inkább lazacot veszek, az legalább finom és nincs belekeverve mindenféle, ha tenyésztett is, na bumm. (Halcsont vagy nyesedék néven árulják a nemritkán bő fél kilós darabkákat, csupa rózsaszín hús, némi csonttal, bár én a hájas-bőrös részekkel együtt szeretem, különben túl sovány nekem :D Ha a csontot levonjuk, akkor kb. 500 ft/kg.)

2015. máj. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
67%
Anyám meg tesóm az a nagy parizeres én nagyon nem bírom.Akkor inkább megeszem a kenyeret magába vaj nélkül :D
2015. máj. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
52%
ÉN ha nagyon nincs más megeszem, esetleg megsütöm kicsit, vagy rántottába. De amúgy gusztustalannak és pocsék ízűnek tartom.
2015. máj. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretem a párizsit, és úgy általában semmilyen felvágottat.
2015. máj. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
100%
Én a coopos füstölt baromfi párizsit szeretem a legjobban. Olcsó és tök finom.
2015. máj. 5. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
52%
Utálom.
2015. máj. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Imádom sajnos, a sajtos párizsit a legjobban :D
2015. máj. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!