Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Nem túl érdes szósz tésztára?

Nem túl érdes szósz tésztára?

Figyelt kérdés

Valamilyen nem agyoncukrozott paradicsom vagy egyéb szószt keresek tésztára, amivel önmagában tűrhető íze lesz. A barna rizst és a krumplit előnyben részesítem, nagyon jó gyors és egészséges ételek lehet összedobni, de nagy ritkán jó lenne valami más is, ami szintén gyors.

Ezért a tészta valami szósszal jó lenne.


Kóstoltam egy FELIX márkájú paradicsomszószt. Szinte csak a cukrot éreztem semmi mást. Szörnyű volt.

Már nem merek magamtól próbálgatni, mert nem olcsó.


Tudnátok írni olyan szószokat amik nem drágábbak 5-600 ft-nál és nincsenek agyoncukrozva?



2015. máj. 5. 20:58
 1/7 A kérdező kommentje:
Elírtam a kérdést, "édes"-t akartam írni, bocsánat.
2015. máj. 5. 20:58
 2/7 anonim ***** válasza:
Veszel paradicsomot és megfözöd cukor nélkül.
2015. máj. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

HA érdekel, tudok pár receptet írni, de azt neked kell elkészíteni.

Akár egyszerre nagyobb adagokat is lehet, és a fölösleget lefagyasztani vagy üvegben eltenni máskorra.

2015. máj. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél sürített paradicsomot, vagy paradicsom ivólét, ezekben nincs semmi ízesítő, olajon dinsztelj meg hagymát vagy fokhagymát, add hozzá a paradicsomszószt (nyáron friss paradicsomból az igazi), tegyél bele sót, kevés cukrot, oreganot, bazsalikomot és kész a finom mártás.
2015. máj. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem az a baj ha cukor van benne, csak ebben a cukron kívül mást nem éreztem.

Nem nagyon fogyasztok cukrot (kivéve ha néha édességet eszek) inkább csak kávéban, tehát nem a világvége ha van egy kis cukor a szószban de ne legyen ennyire édes és érezzek valami más ízt is mellette, a cukor kiegészítő legyen, ne uralkodó íz.


A kérdés kiegészítésében leírtam hogy gyors kell, tehát ne nekem kelljen főzögetnem. Gyorskajának kell ha épp nincs másra idő (tészta megfő amíg mást csinálok) a szószt csak mikróba kelljen dobni hogy meleg legyen.

2015. máj. 6. 08:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerü és gyors: a tésztával együtt dobod a forrí vízbe a zöldségeket (pl. brokkoli, karfiol, paprika), a tésztával együtt szüröd le, füszerezed, és tejföllel/kefírrel/joghurttal/paradicsompüréve összekevered.
2015. máj. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Amit a 4. válaszoló íert, az is gyors - amíg a tészta megfö, az alatt böven megvan.
2015. máj. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!