Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A chipsekben mi a káros?

A chipsekben mi a káros?

Figyelt kérdés
Jó tudom hogy magas a só és a zsírtartalma de hogyha egyébként nem eszek sok sót meg nem eszek sokat akkor is káros?

2015. máj. 18. 19:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát nyilván nem lesz bajod tőle ha egy évben megeszel egy csomag csipszet. De attól még nem egészséges. Magas a zsír és az adalékanyag tartalma.
2015. máj. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Régebben napi 1x ettem most heti 3.Az már káros? Amúgy a sima sósba adalékanyag nincs.
2015. máj. 18. 19:09
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Kb. feleannyi só van a mai chipsekben tömegarányosan, mint pl. a kenyérben, szóval az egyszerűen tévhit, hogy magas lenne a chips sótartalma. Ellenben a zsírtartalma tényleg magas. De ha nem vagy kövér, nem magas a koleszterinszinted stb., akkor nem lesz különösebben káros a számodra.
2015. máj. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%
Milyen chips az,amiben nincs adalékanyag? Komolyan,ha most megnézed az összetevőket és az lesz odaírva,hogy burgonya és só....
2015. máj. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát a sima sósba csak burgonya,olaj és só van.
2015. máj. 18. 19:24
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :))
2015. máj. 18. 19:25
 7/9 anonim válasza:
84%

Ha mértékkel eszed nem káros, ott vana gond, h az ízfokozók miatt a gyerekek nagyon megszeretik és 2 pofára zabálják.

Ha hetente eszel egy zacskó chipset az sokkal kevésbé káros mint ha mondjuk minden nap kenyeret eszel, arról nem is beszélve h ha a belvárosban bringázol egy órát akkor kb annyi halálos méreg jut a szervezetedbe amivel az esélyeidet halálra máris pár százalékkal megnövelted. ehhez képest egy kis só, meg zsír semmi. Arról nem is beszélve, h a só kell az emberi szervezet működéséhez, igaz kis emnnyiségben

2015. máj. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én ha chipset eszek simán abba tudom hagyni a barátnőm meg nem.Én napi szinten eszek kenyeret tényleg olyan egészségtelen?
2015. máj. 18. 19:55
 9/9 anonim ***** válasza:

Évek óta napi egy 150g-os Lays TV pack elfogy. Talán én vagyok az ország egyik legnagyobb chipsfogyasztója.

De ettől függetlenül semmi bajom, mellette eszek normális ételt, nem iszok nem dohányzok.

Érdekes mód még el se vagyok hízva 185cm-hez 82kg vagyok.

2015. máj. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!