Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Lehet kapni meg spargat?...

Lehet kapni meg spargat? Meddig van a szezonja? Mit szoktatok belole csinalni?

Figyelt kérdés

2015. máj. 27. 15:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Még tart a szezonja, én a fehérből levest szoktam belőle csinálni, a zöldet peedig megpárolom és vajban átsütve, petrezselyemmel, köretként hús mellé.
2015. máj. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 vfrtom ***** válasza:
24%
Persze, lehet . Szezonon kívül gazdabolt, obi ilyesmi.
2015. máj. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehet, most van a szezonja, májusban. Kicsit későn érkeztek, úgyhogy remélem, most tovább lesznek.

A fehéret nem szeretem. A zöldet szoktuk enni sülve, párolva sonkával, sajttal, más zöldségekkel. Vagy köretnek sült húsokhoz.

2015. máj. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is a zöldet szeretem, vajon párolva köretnek, vagy kis 4-5 szálat összefogva, baconba tekerve, reszeltsajttal megsütve szoktam készíteni.

Ja és még lehet kapni szinte mindenhol.A gazdaboltos válaszolót, a humoráért értékelem :)

2015. máj. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És ti a zöldspárgát megpucoljátok?
2015. máj. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A zöldet szeretem, mi nem pucoljuk. Viszont a fás részt ki lehet úgy szűrni, hogy megfogod a spárgát két oldalt, elkezded hajlítani. Ahol törik az a felső része ehető, az alsó fás.

Eddig párolva ettem, krémlevesnek megfőzve, pizzán (kicsit meg kell párolni előtte), rakott krumpliban ( [link] lasagnában (ez egy angol recept volt, kell a rétegezéshez besamel vagy ricotta, borssal, fokhagymával, fenyőmaggal összeturmixolt nyers spenót, paradicsomszeletek, sajt, nyers zöldspárga és maga a lasagna tészta.)

2015. máj. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én sem hámozom a zöldet, de a végét kb 2 centire levágom, illetve, amíg érzem, hogy nem szálkás/fás.Persze erre már vásárláskor is figyelek, hogy friss legyen, és minél kevesebbet kelljen kidobni.

Csak alaposan megmosom.

2015. máj. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!