Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Kovászos uborkának bugyogni...

Kovászos uborkának bugyogni kell egy naposan?

Figyelt kérdés
Életemben először próbálok kovászos uborkát csinálni. Sose láttam, hogy készül, mert a család nem szereti, csak én. Tegnap ilyenkor tettem el. Most a leve olyan homályos lett, és buborékol, mint a szénsavas italok. Elrontottam, vagy éppen így kell neki lenni?

2015. jún. 17. 16:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha opálosodik az jó, de hogy bugyog az érdekes. Tettél bele elég sót? Langyos vizet töltöttél rá jól megsózva? Szerintem még várj egy napot, és szagolj bele, kóstolj meg egy darabot, hogy kezd-e emlékeztetni arra amit vársz. A megfelelő sómennyiség nagyon fontos, ha nem elég sós, csak buggyant uborkád lesz. Első pár napban lehet keserűnek fogod érezni, akkor még hagyd kint. Ha elég sós, akkor még várj vele, nekem legutóbb 5 napig volt kint és úgy lett jó, pedig alapból 3-4 napot írnak.
2015. jún. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
nagyon napos, meleg helyen volt? lehet, hogy gyakorlatilag felforrt?
2015. jún. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A recept szerint két liter vízhez két evőkanál sót tettem. A vizet felforraltam, langyosra hűlve felöntöttem a tetejéig.
2015. jún. 17. 17:42
 4/14 A kérdező kommentje:
A konyhaasztalon volt az üveg. Reggel ott kb. egy óráig érte a nap.
2015. jún. 17. 17:43
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy jó lesz, várd ki.
2015. jún. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
De honnan tudom, hogy jó, és nem kapok gyomorrontást tőle?
2015. jún. 17. 17:46
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

az uborka is... kivilágosodik. vagy nem tudom hogy mondjam. a víz is olyan zavaros lesz. ilyennek kell lennie :)

egyébként semmiképp nem fogsz gyomorrontást kapni attól az egy falattól, amit megkóstolsz majd!

szerintem jó lesz az!

legyen melegen, hogy ebben a 'remek' időben se ázzon el az uborka a lében.

1-2 nap után én le szoktam venni a kenyeret és még utána visszateszem a melegre, hogy még érjen.

2015. jún. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat! Remélem kialakul még.
2015. jún. 17. 17:53
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"A konyhaasztalon volt az üveg. Reggel ott kb. egy óráig érte a nap."


Egész napra ki kell tenni a legnaposabb helyre több napig. Az, hogy a konyhaasztalodon rásütött a nap egy órát, az lóf&sz.

2015. jún. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ilyen a lakás, nincs hova tenni máshova. Északkeleti, fél 10-10-ig besüt a nap, ha nincs felhő. Most volt.
2015. jún. 17. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!