Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Imádom a szalámit. Lehet baj...

Lalaxxx kérdése:

Imádom a szalámit. Lehet baj ha tulzásba viszem?

Figyelt kérdés

2015. júl. 13. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
13%
Finom de azért ne vidd túlzásba. Én inkább a vega kajákat szeretem meg a halakat. Nyami :)
2015. júl. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
ha nem csipos, es mast is eszel, akkor nincs belole szerintem nagy baj. egyel zoldsegeket is, gabona feleket, stb, hogy kiegyensulyozott legyen a taplalkozasod. egyebkent baj minden mas tulzasba vitelebol is lehet
2015. júl. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Ha olyan sokat eszel belőle, akkor meghízol. Más baj szerintem nem lesz. De nem írtad, mennyi az a túlzás. Legyen kiegyensúlyozott a táplálkozásod, ahogy más is írta.
2015. júl. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
17%
Majd neked is Szalami lesz a neved, mint az Edenkert a sikatorban cimu filmben a pankrator sracnak :)
2015. júl. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindent rossz túlzásba vinni, bár némely dolgokkal ez nehéz (én nyaranta a kovászolni való uborkát eszem, bár a diétám/életmódom miatt azt is mértékkel kell, de ez nem okoz gondot).


Ha jó minőségű, akkor inkább csak az lehet gond, ha annyit eszel, hogy sok lesz a felesleges fehérje (egy ideig ez csak drága, aztán nem bírja a szervezeted, de ehhez rengeteget kell enni), nem bírod a sok zsírt vagy elhízol a sok extra kalóriától...

2015. júl. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem sokat írtál arról, hogy milyen és mennyi az sok szalámi. Vannak kiváló minőségű száraz szalámik, amik ugyan zsírt tartalmaznak bőven, de igen laktatóak, nem kell sok belőlük.vannak friss töltelékáru szalámik, amik szintén zsírosak, de elég sok vizet is tartalmaznak.

Egyiket sem ajánlatos mértéktelenül enni,mert könnyen túlsúlyhoz vezethet.

Ha már magad is úgy érzed, hogy túlzásba viszed a fogyasztásukat, az már intő jel.

Fogd vissza fokozatosan, és a kevesebb mellé is egyél egészséges magvas pékárut és rengeteg zöldségfélét.

Az ízét érezni fogod így is, mégis jót teszel a szervezetednek a a mértéktelen szalámi fogyasztás csökkentésével.

2015. júl. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

én is imádom, reggelire, ebédre, vacsorára, nem tudom megunni sajnos :D de csakis a házi szalámit, amit mi készítünk!

szerintem egy hosszabb szál nálam két hét alatt elfogy :D más káros szenvedélyem nincs, de ez igen :D

kiskoromban magában ettem, annyira szerettem, ma azért eszek már hozzá teljes kiőrlésű kenyeret, paradicsomot, lilahagymát, ami épp van itthon :D remélem, így nem lesz bajom tőle

2015. júl. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!