Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mit szóltok ahhoz hogy a Pick...

Mit szóltok ahhoz hogy a Pick szalámit olcsóbban lehet megkapni Németországban meg Amerikában?

Figyelt kérdés

2014. nov. 18. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
a Pick sszalámi haldoklik, lassan becsődöl. Az meg hogy külföldön olcsóbb, sok minden olcsóbb ott mint itt. Igazából nem érdekel, mert nem válik javamra.
2014. nov. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Persze, hogy olcsóbb, ott nem 27% az ÁFA!
2014. nov. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nekem az jut eszembe hogy ' a hulye magyar megveszi ennyiert is '
2014. nov. 18. 16:17
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Csak itt számít prémium terméknek.Külföldön örülnek ha eltudják adni.
2014. nov. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

Persze, hogy megveszem, most menjek ki Németországba, vagy Amerikába, ha szalámit szeretnék enni? :-)


Egyébként tiszta szégyen, hogy milyen ára van egy rúd szaláminak, a szeletelt, csomagolt meg néha ehetetlen, szagos és romlott ízű, vagy olyan mintha műanyagból lenne.

2014. nov. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Hát azért egy 65 milliárd Ft-os nettó árbevételű cég fő termékére nem lehet azt mondani,hogy haldoklik.

Ebből a 65 milliárdból 44 milliárd a belföldi értékesítés,és 21 milliárd Ft az export.Ebből a 21 milliárdos exportból 10 milliárd Németországba megy.A 2.-ik legnagyobb exportfelvevő piac Oroszország,és az USA-ba közel 100 millió Ft-os exportot bonyolítottak.(2013-as adatok alapján)Ez a szám 2012-ben 125 millió Ft volt,így ez az érték valóban csökkent,de más országokba növekedett a 2012-es adatokhoz képest.

2014. nov. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
Ráadásul ebben legalább HÚS is van, nem úgy mint a többi megfejthetetlen összetételű hentesárúban, felvágottban!
2014. nov. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Még nem láttam olcsóbban Pick szalámit más országban, igaz Németországban és USA-ban nem kerestem. De más országokban, ahol már láttam, nem volt olcsóbb.

Mindenhol van mindenféle árkategóriájú termék.

Én a sonkákat szeretem, sajnos azok sem túl olcsók :)

2014. nov. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként ez a tipikus demagógia. Nagyon sok minden azokban az országokban drágább, mint nálunk.

Sok nyugati, főleg északi országban ezer forint alatt nem kapsz meg egy kiló kenyeret, vagy egy liter tejet, vagy egy doboz gyümölcslevet.

2014. nov. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
57%

Azt, hogy Németországban nincs akkora adó az élelmiszereken, mint otthon. Itt kint a húsokat és a péktermékeket leszámítva minden olcsóbb, sokminden konkrétan feleannyiba kerül csak akár.


A következtetést le lehet vonni magunknak, szerintem ti is tudjátok mióta vetnek ki mindenféle különadókat otthon az élelmiszerre és emelik az adóját folyamatosan.

2014. nov. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!