Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Házi tejet szeretnék mostantól...

Házi tejet szeretnék mostantól venni, ti felforraljátok? Miben tároljátok?

Figyelt kérdés
A 3,5-ös tejtől jobbak ezek a házi tejek?
2015. júl. 13. 23:02
1 2
 1/14 Csepkó M válasza:
36%

Általában hűtőbe tároljuk a tejet!

Nem kell forralni, de mivel zsíros a házi tej ezért meg kell szokni a szervezetnek. Ennek következménye 1-2x hasmenés.

2015. júl. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, ha felforralod. Mi edényben tároltuk a hűtőben, amíg teheneztünk. Ha nem szedik le a színét, azt forralás előtt tedd meg-és edd meg! :)
2015. júl. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Első. Nem azt kérdezte, hogy hol, hanem hogy miben.


Én anno, mikor házitejet vettünk, mindig nyersen ittam. Másnapra nagyon finom tejszín lett rajta.

2015. júl. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Dehogy forraljuk, örülök, hogy nyers, a forralt íze nem olyan jó.

(Most hagyjuk,hogy évek óta nem iszom tejet :D Előtte néha előfordult, házit vettem, mert a bolti nem olyan jó, én pedig gyerekkoromból ismertem a házi ízét.)

Ilyen fogantyús, fedeles kannába vettük, később csavaros üvegbe s abban is tároltuk.

2015. júl. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Mi évek óta azt isszuk, nagyobb mennyiséget veszünk meg előre, ezért felforraljuk.

Nekem érzékeny a gyomrom, ezért fájni szokott tőle a hasam, hasmenésem van tőle, így évek múltával is, a bolti tej nem kezdi ki ennyire a gyomrom.

2015. júl. 14. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
34%
Forralni, forralni, különben komoly bélproblémáid lehetnek! Tapasztalat !
2015. júl. 14. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Soha nem forraltam, és soha semmi bajom nem lett tőle. Össze sem lehet hasonlítani a bolti tejjel.
2015. júl. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%
Amikor csak simán még melegen kapható volt, addig forraltuk. Most hűtik, most már nem forraljuk.
2015. júl. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Ügyet Lenke ***** válasza:
Sok éve iszom nyers házitejet, tiszta forrásból, higiénikus környezetből, gondozott állatoktól, nem kell forralni, én nem ittam felfőzött tejet. Viszont hűtőben kell tárolni, max. 2-3 nap alatt elfogyasztani. Ha kicsit savanyodik akkor vedd ki a hűtőből amíg aludttej lesz belőle, az is a házitejből a legfinomabb...
2015. júl. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ahány ház, annyi szokás.

Én bio nyers tejet szoktam venni a Virágoskúttól, és én fel szoktam forralni, hogy kitartson egy hétig, ugyanis csak hetente egyszer jön áru onnan. Ha nem forralnám, kb. 2-3 nap múlva megaludna, amivel nincs is baj, mert egy kelttészta utánozhatatlan ízű lesz, ha aludttejjel készül.

Literes üvegpalackban tárolom a hűtőben forralás után.

Én azért veszek bio nyers tejet, mert azok a tehenek, amiktől ez a tej származik, nem kapnak sokféle gyógyszert, mesterséges hormont, rendes legelőkön legelésznek, és sajnos nem tudunk lemondani a tejről, és így ez a legjobb alternatíva.

2015. júl. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!