Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Van olyan, hogy az aszkorbinsa...

Van olyan, hogy az aszkorbinsavnak nevezett terméket külön és más árban árulják a c-vitaminnak nevezett terméktől?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert a mindenegybenblog.net oldalon egy cikk-jének végén ez található:

"Ha visszagondolunk, csak azóta van a C-vitaminnal egy árban az aszkorbinsav, mióta elterjedt az internet segítségével: jobban járunk pénzügyileg és felszívódás tekintetében is az aszkorbinsavval."


Vagy úgy érti a cikk írója, hogy az aszkorbinsav nevet azt, rossz színben tüntették fel az interneten terjesztve a tudatlanság miatt, és ugyanakkor ő is tudja, hogy a kettő egy?


"Az aszkorbinsav egy antioxidáns tulajdonságú szerves sav. Fehér vagy világossárga kristályok formájában jelenik meg. Az aszkorbinsav L-enantiomere más néven C-vitamin." ~ Wikipédia



2015. júl. 20. 13:22
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
A kettő egy és ugyan az te is kimaradtál kémiáról :D mintha azt mondanád víz és dihidrogén mono-oxid
2015. júl. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1: Nem ez volt a kérdésem. Voltam kémia órákon, és nem "dihidrogén mono-oxid", hanem dihidrogén-monoxid - helyesen! Leginkább arra lettem volna kíváncsi, hogy esetleg árulják-e ugyanazt az egy dolgot más néven, és akkor olcsóbb-e? Illetve az előállításával kapcsolatban a gimiben nem volt róla részletezés, ezért gondoltam, hogy van olyan tiszta és vagy nyers állapota, mint ahogy a sima só és a jódozott só között is van különbség; vagy, akár különbség a sima víz és a desztillált között.
2015. júl. 20. 14:05
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Igen, árulják. A DM-ben van aszkorbinsav néven 800 ft egy dobozzal, az nekem egész télre elég volt, pedig szedtem naponta 200-400 mg-ot.
2015. júl. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%
Az egy példa volt. A c-vitamin ugyan az mint az aszkorbinsav 100% ban, rokon értelmű szavak így már világosabb? az hogy vmi barom ki ad x több ft-ot mert tudományos a név nem pedig a közismert néven árulják az csak szimplán hülye
2015. júl. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Van olyan, hogy az aszkorbinsavnak nevezett terméket külön és más árban árulják a c-vitaminnak nevezett terméktől.
2015. júl. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
23%

Tanuljunk már meg olvasni de a kérdező is oda írta.

[link]


Az l-enantiomer azt jelenti hogy más optikai izomer. A cukor esetébe is van ilyen izomer, más neve van de attól még az ugyan úgy cukor...

2015. júl. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sajnos az optikai izomer kifejezést csak kevesen értik. Pedig pont ebben rejlik a különbség. Másfelé csavarodik a molekulaspirál, ezért a hatása is más.
2015. júl. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Hát jelen esetben ugyan az a hatás ugyan is az aszkorbinsav csak L-enantiomerben létezik a természetben ebből kifolyólag minden c-vitamin aszkorbinsav és minden aszkorbinsav c-vitamin is.
2015. júl. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Éppenséggel arra gondoltam, hogy a tudományos nevén olcsóbb. Valamiben, azért, mégis különbözik az egyik termék a másiktól: esetleg szebb a csomagolás, vagy tisztább alapanyagokat használtak az előállítása során. Ez vonatkozhat arra is, hogy egy bizonyos boltban más árakat szabnak. De ez többtényezős dolog.
2015. júl. 20. 15:39
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Felszívódását tekintve a tiszta c-vitamin gyengébb eredményeket hoz, mint a csipkebogyó kivonatos, retard vagy az r-vitamint is tartalmazó tabletta. És van egyéb is. De ugyan ez van az aszpirinnel is. Ott is meg lehet oldani 10-15 forintból egy adagot, mégis 100-180 ért veszik az emberek. Ez a gyógyszer ipar, ez a kapitalizmus.
2015. júl. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!