Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Olcsó, nyersen fogyasztható...

Olcsó, nyersen fogyasztható ételekre lenne szükségem. Ötletek?

Figyelt kérdés

Gondolom sokaknak ismerős lesz, amit írok: a lófitty fizum annyira elég, hogy ne dögöljek éhen. Jó ideje kísérletezem azzal, hogy úgy vásároljak kaját, hogy ne éhezzek hóvégén, de eddig nem igazán arattam túl nagy sikert.

Nincsenek túl nagy szükségleteim, elvagyok főtt kaja nélkül (mondjuk ha főznék, akkor már a hónap közepére elfogyna a pénzem), beérem szenyával, meg konzervekkel is.

Szeretném úgy megoldani az étkezést, hogy naponta vigyek be zöldséget, húst, sót és cukrot, vagy ezt felejtsem el?

Ismertek olyan nyersen fogyasztható kajákat, amik tartalmazzák a felsorolt tápanyagok valamelyikét, hosszabb távon kitartanak, ráadásul nagyon olcsók? Tudom, hogy ez felér egy lehetetlen küldetéssel, de ha vannak ötletek, jöhetnek.



2015. júl. 29. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom miért lenne drágább ha megfőznéd a kelkáposzta vagy sárgaborsó főzeléket, mintha nyersen eszed meg. A legolcsóbbak a főzelékek, kifőtt tészták párolt zöldségekkel (gondolok a kínai pirított tésztára pl.), vagy krumplis tészta pl. káposztasalátával ezek azért nem annyira egészségtelenek vagy mondjuk egy lecsó némi virslivel, kolbásszal.
2015. júl. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Margarinos kenyér sóval + alma
2015. júl. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Egyetértek az elsővel. Ráadásul, ha főzöl, akkor általában nem valami mini adagot főz ez ember, így 2-3 napra meg lehet a főtt kajád. Ha nem akarsz egymás utáni napokon ugyanazt enni, akkor le is fagyaszthatod és majd máskor előveszed.
2015. júl. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

Főzéssel jobban kijössz, ha van mélyhűtőd, és nem egy adagnyit főzöl. Tudom, miről beszélsz, én is most tanulok kajával spórolni, de közben jól táplálkozni.

Egy zacskó rizs, vagy hajdina vagy egy zacskó tészta több étkezésre elég. Ahhoz meg csinálsz valami szószt, aminek egy részét lefagyasztod, így azt is eheted többször. Kell főtt étel a gyomrodnak. Vagy pl. a főzelék főzés is gazdaságos.


Ha viszont mindenáron nyers ételeket akarsz csak enni, javaslom a sárgarépát, mint A vitamin forrást. A normál zsírtartalmú vajat, mint B vitamin forrást, a citromot, a túrót, kápia paprikát. Zabpehely! A zabkása a legolcsóbb főfogás reggelire, megbolondítod egy kis mazsolával, fél napra megvan az energiád.

2015. júl. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Olcsóbb főtt étellel jóllakni... Rizs, hüvelyesek, olcsó szezonális zöldségek, tojás...

Ha nyersen akarnék jóllakni, nehéz lenne olyan olcsón kihozni az evést, mint most és nem lenne olyan élvezetes.

2015. júl. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem egy otletem van csak: ne a kajan sporolj!


Tanulj tobbet, hogy magasabb pozicioba kerulhess es ezzel jobb eletet biztosits magadnak, vagy vallalj plusz munkakat, hogy tobb legyen a havi beveteled. Ez a megoldas, nem a sporolas!

2015. júl. 30. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2015. aug. 1. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!