Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Fekete szín jelentése a...

Fekete szín jelentése a túrórudin, zsemlemorzsán mit jelent?

Figyelt kérdés

Meglepve láttam a szemlemorzsa zacskóján egy kis fekete csíkot, olyasmit mint a fogkrémeken is van. Azokon a fekete a legrosszabb jelzés, de van kék, piros és nem tudom még milyen. De a károsanyag tartalmat jelzi.

A túrórudi zacskóján is fekete volt.

Van aki ért ehhez? veszélyesek?



2015. júl. 31. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Nem veszélyesek, csak egy kategóriát meghaladt vmiben, pl géppel irntkezik sokat, akk is kaphat ilyen jelzést úgy tudom..
2015. júl. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi jelentősége, a fogkrémeken sem. Gyártósori jelölés csak. Urban legend, amiről írsz.
2015. júl. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a jelölés a gyártástechnológiából adódik, rengeteg termék (nem csak élelmiszerek) csomagolásán valamint különféle nyomdai termékeken fellelhető. Jellemzően a nyomtatás vagy a vágás során használják, így találja meg a gépsor a helyes pozíciót. A színnek pedig nincs nagy jelentősége, mivel a kontraszt a lényeg, jellemzően feketét használnak.
2015. aug. 1. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Mindig csodálkoznom kell, hogy az ilyenfajta néphülyítések mindent túlélnek :D

Ahogy írták már, gyártósori jelzés. A vágógép ezt a jelet keresve nyesi el a csomagolást.

Szerinted a gyártók MI AZ ISTENÉRT jelölnék színkódokkal a károsanyag tartalmat?

2015. aug. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

Ó anyám borogass...

Igen, a fekete csíkos túrórodi tele van van nyomva ciánnal b#zmeg...

2015. aug. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Azokon a fekete a legrosszabb jelzés, de van kék, piros és nem tudom még milyen. "

A szines a nyomdai munka kelléke, a gyorsan futó fóliát stoboszkóppal megvilágítva menet közben is tudják ellenőrizni a nyomat pozícióját.

[link]

Egász kis eltérések is jól megfigyelhetőek a segítségével:

[link]

Ezeket jobbára a levágandó részeken jelölök, de van ahol takarékossági okokból inkább oda pozícionálják, ahol a terméken nincs szem előtt.

A fekete jelölés ott terjedt el, ahol más eszközzel nehezebb a korrekt tárgypozíciót azonosítani (nem a szín nyomatét, hanem az adott egységét, legyen az fogkrém, tejes zacskó, túró rudi, vagy bármi). A fekete jel ugyan nyomdatechnikával készül, de a szerepe nem a nyomdához kapcsolódik.

[link]

Egy kis "irodalom" a témában:

[link]


[link]

2020. jan. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!