Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ti esztek párizsit? Ha nem,...

Ti esztek párizsit? Ha nem, mikor döntöttetek úgy, hogy nem esztek, és miért?

Figyelt kérdés

Én 1 éve nem eszem lassan.Az ok az összetevőkből fakad,egyszer úgy igazán utána olvasgattam,és utána elég rossz érzésem lett. Amúgy se mindet ettem meg,de néhányat igen.

Sült/csirkemell sonkát eszem,valamint bacont.

Ti hogy vagytok ezzel??


2015. aug. 11. 11:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban ettem, aztán 17 évesen, amikor vega lettem, ugye ez megszűnt... :D Most már eszem néha húst, de felvágottat az összetétele miatt sem ennék, de szinte az összes bolti húst sem enném meg (pár finom hal kivétel)... Baromira válogatós lettem, ha úgy nézzük, már-már túl tudatosan táplálkozom... Havi egyszer eszem húst ugyanis, nem .

Igyekszem azért nem túl beteg szintre fejlődni, úgy tűnik, sikerül.

Ha már hús, legyen házi vagy vad (de ez még nem garantálja, hogy van íze, így ezekkel is csínján bánok. no meg mert minek kockáztassak, a zöldségek szinte mindig tuti finomak :D kivéve a paradicsomot) s lássam, mely darabja az állatnak...

A tarja eleve klasszisokkal finomabb, mint a parízer. Vagy az egyetlen kutyult cucc, amit veszünk, harcsapástétom :D Fele hús és a másik fele is ízletes lehet, mert a végeredmény igen csábító. Kényelmes cucc a páromnak munkába.

2015. aug. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem magadnak termeled meg azt amit megeszel, ezert tok folos parizsit nem enni, ugyanis barmit (mondom barmit) megveszel, abba is kutyulnak dolgokat.Gondolok akkor mar azokra az allatokra, hogy mikkel etetik oket, +a novenyek...Azert nem eszem parizsit mert sz@r izu, ennyi.
2015. aug. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%

Kiskoromban én is sokszor ettem párizsit. Vastagra szelve egy szelet kenyéren:D

Amióta viszont egészséges életmód szerint élek, kerülöm.

Nem eszem sem párizsit,sem kenőmájast meg egyéb ilyen "kitudjamivanbenne" borzalmakat.

Hogy őszinte legyek nem is nagyon hiányoznak. Valamint egy jó minőségű csirke vagy pulykasonka sokkal finomabb is mint a parizer:)

2015. aug. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Nem, még a drágább , állítólag jó minőségűt sem.

Jó minőségű száraz füstölt kolbászt, vastagszalámit, sonkát sokkal inkább. Többnyire termelői piacon, ismerőstől veszem.Sokkal kiadósabb és finomabb, mint a vizes bolti töltelékáru,főleg a párizsi.

Egyébként gyerekkoromban én is szerettem a párizsit, pedig akkor csak egyféle volt,és még valódi bélbe töltötték. Akkor még ízletes volt, és a húst sem felejtették ki belőle.

2015. aug. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 kedves97 ***** válasza:
100%
én nem eszek, apa hentes egyszer megkérdeztem miből van, aztmondta nem mondja meg mert akkor nem eszem meg, 18 éves vagyok, lassan 3éve nem eszem :) meg a virslit se :D
2015. aug. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
tudom mi van benne, se occsó, finom úgyhogy hidegen hagy
2015. aug. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%
szoktam enni :D igen ritkán, havonta párszor a sajtos sága pulykapárizsiból úgy 6 szeletet :D
2015. aug. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%
Rendszeresen eszek párizsit, kenőmájast és társait. Finom és olcsó. Bacont, sonkát nagyon ritkán veszek ha akciós. Majd ha nem minimálbérből élek ( lassan 17 éves munkaviszonnyal ) talán tudok venni minőségibb felvágottakat.
2015. aug. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
16%
A forgalmazók pár napig helyezhetik ki a felvágottakat a pultba, utána meg kell tőlük szabadulniuk. A hentesek visszavásárolják a "romlott" húst, főzik akár 20 órán keresztül, hogy minden baktérium eltűnjön belőle, aztán ebből a masszából lesz a parizer. Én nem találom se rossznak, se undorítónak, bár nem igazán szeretem az ízét, és semmi tápanyag nincs benne. Bulikba szoktunk venni, kilóját 350Ft-ért.
2015. aug. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én is csak akkor veszek bacont és sonkát,ha akciós,vagy ha van valami jó áron. De ettől függetlenül,ha nincsen,akkor inkább nem eszek semmi felvágottat,minthogy parizert. Kenőmájast én is szoktam(snidlingeset általában). Én a parizert,és egyéb szalámikat konkrétan 1 összetevő miatt nem eszem meg. Nem lehet tudni,hogy tényleg van e benne/pont abban a fajtában,de ha egy kicsi esély is van rá,inkább nem kérem,köszönöm.
2015. aug. 12. 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!