Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Szerintem alacsonyak az árak...

Szerintem alacsonyak az árak a zöldség gyümölcs piacon? Megéri termelni?

Figyelt kérdés

Beszéltem pár termelővel és 60 ft/kg a burgonya és 70 ft/kg a répa a piacon. Ennyiért hogy éri meg termelni? Tudom vannak a nagyok azoknak megéri mert nagyba csinálják, de én azért nagyon kevésnek tartom. pl Baranck 120 ft/kg, szilva 100 ft/kg, paprika 200 ft/kg káposzta is 100 ft/kg körül van vagy még annyi se.


Tudom tescoba meg ilyenekbe drágább de ott rámegy 27% adó. csak ha belegondolok mezőgazdaság nagyon nem éri meg és Magyarország mezőgazdasági ország, ilyen árak mellett.



2015. aug. 14. 17:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Magyarország azért volt mezőgazdasági ország mert az adottságaink meg voltak/vannak hozzá. Csak kellett a pénz odafent ezért beengedték az ipart és elkezdték átformálni ipari országgá, hogy minél több pénz tudjanak zsebre tenni.
2015. aug. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

én olcsó cuccot nem termelek otthon.

csak olyant, ami drága a piacon, de egyszerű a termesztése.

a tökfélék pont ilyenek.

a krumpli 80-90 ft, de a cukkíni 100-nál kezdődik.

volt olyan év, amikor a sárgadinnyéink eszméletlen sokat termettek, minden héten megettünk hármat is.

de persze ki kell fogni.

idén a paradicsom is szétégett a napon, nem terem semmit.

2015. aug. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!