Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mit tegyek, hogy több zöldsége...

Pinky414 kérdése:

Mit tegyek, hogy több zöldséget, gyümölcsöt egyek?

Figyelt kérdés
Néhány éve kezdődött ez nálam, hogy rosszul vagyok szinte minden zöldségtől, gyümölcstől. Próbálok enni belőlük minél többet a vitamin miatt, de egyszerűen nem bírom őket lenyelni. Hányingerem nem, undorodom pl a szilva ropogásától a fogam alatt, öklendezem, minden bajom van. Nagyon kevés zöldség és gyümölcs van, amit szeretek pl:saláta, alma, narancs, honey pomelo, eper, málna és kb ennyi. Múltkor például majdnem hánytam egy banántól, annyira gusztustalannak tartottam. Azért kérnék segítséget, mert szükségem van vitaminra, de nem tudok hozzájutni, ami betegséghez vezethet. A vitaminos tablettákat meg nem annyira szeretem, mert valamiféle módon azért gyógyszerek, és károsak.Mondjuk a wrappokat imádom, pedig azok is tele vannak velük.Van valami tippetek, hogy "kényszerítsek" magamba több zöldséget, gyümölcsöt?

2015. aug. 2. 17:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha a gyümölcsök állaga a legfőbb gond, akkor turmixold össze őket, és egy hajtással küldd le. A zöldségeket jól összeaprítva keverd be salátának, úgy nem fogod őket külön-külön érezni. Amit nagyon nem tudsz elviselni, azt ne erőltesd, mert csak hányás lesz a vége; legyen többségben az a néhány féle, amit szeretsz, azok el fogják nyomni a többit annyira, hogy ne tűnjenek fel.
2015. aug. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, majd kipróbálom! :)
2015. aug. 2. 19:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha ilyen problémám lenne, utánanéznék a zerocarb életmódnak (ami még sokkal korlátozottabb, mint a Tied, zöldség és gyümölcs nélkül, de sokan évtizedekig élnek úgy, részben direkt egészségügyi okokból... az ember bámulatosan alkalmazkodó), de az kemény.


A normálisabb út a megfelelő, általad is jónak tartott zöldségételek megtalálása. Rengetegféleképpen meg lehet enni a zöldségeket s némely esetben bizonyára kevésbé tűnnek fel (ehhez nem értek, én zöldségimádó vagyok s kiérzem őket szinte mindenből s ez nekem jó. de sokszor olvastam, hogy valamilyen zöldség nem érezhető. nekem igen). Telepakolod őket tojással, sajttal, miegymással, különféle fűszerezés...


A gyümölcsöt ne erőltesd, simán megvan nélküle az ember. Illetve többfélét szeretsz, hisz írtad, edd azokat, mi ezzel a gond? Nyilván ne egyél olyan gyümölcsöt, amit nem szeretsz.

2015. aug. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!