Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mik azok az alap elelmiszerek,...

Mik azok az alap elelmiszerek, ami mindig kell egy haztartasban?

Figyelt kérdés
Az ilyeneken kivul hogy : cukir, so, liszt (vagy ezek helyettesitoi)

#élelmiszer #Alap konyha
2015. szept. 3. 08:08
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Rízs, tej, buzadara, tészták, olaj, bors, pirospaprika , tojás..hirtelen ennyi jut még eszembe..
2015. szept. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

- Kenyér, krumpli, zsír/olaj, tojás, hagyma, só, bors, cukor, liszt,

- zsemlemorzsa, törtpaprika,

- tej, tejföl, túró, sajt, vaj,

- húsok, felvágottak

- zöldségfélék: paprika, paradicsom, répa-gyökér, zeller, karfiol, karalábé, cukkini, stb. stb.

- csomagoló anyagok: szalvéta, folpack, alufólia, hűtő zacsi, sütőzacsi

- tisztítószerek, mosogatószer, törlő kendő, stb.

2015. szept. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a szokásaidtól függ, nálam kenyér mindig van, de ismerek olyat, aki nem eszik kenyeret.

Tejet, tojást ritkán fogyasztok, viszont vaj, sajt mindig van.

2015. szept. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Nálam, ami mindig van, az általad leírtakon kívül:

- kenyér

- tej

- sajt

- fűszerek

- tészta

- rizs

- búzadara

- tojás

- a fagyasztóban zöldségek

Ezek mondjuk nem alapvetőek, de vannak mindig:

- tea

- kávé

- kakaópor

- vaníliás cukor

- sütőpor

2015. szept. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hagyma, krumpli, prézli, tojás, tej, száraztészták, sütési kellékek, fűszerek, paradicsompüré, mustár, majonéz, kecsap, lekvárok, ... és még sokminden, de nem minden alap.

és már nagyon sokat leírtak előttem is, amit én is tartok, értem ezalatt, hogy zöldségféle friss és fagyasztott (én teszem el )savanyúságok, húsok, halak kiadagolva feliratozva lefagyasztva,halkonzervek, tejtermékek, száraz felvágottak , kenyér és péksütemények... stb.

Nyilván, hogy mindenki a saját háztartásához, a család ízléséhez, fogyasztásához igazodva rendezi be, tölti fel konyháját/kamráját az élelmiszereket illetően is.

2015. szept. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mindenki valasza hasznos volt, koszi :)
2015. szept. 3. 11:45
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

Háztartásfüggő. Lehet találni embercsoportokat, akiknél semmiféle közös nincs az étkezésben :)


Nálam pl. cukor és liszt nincs, helyettesítő akad, de alig használom, de speciel cukorhelyettesítő csak akkor van most itthon, ha a mazsolát annak vesszük (elég jó erre a célra, mit mondjak :)). De a cukorhelyettesítő nem szükséges, mi édesszájúak vagyunk, nekünk azért van. De van, aki sosem eszik édességet.


Az alapélelmiszereim: zöldség, kókuszzsír, olajos magvak, tojás. A páromnak még a rizs és a gyümölcs is, krumpli is gyakran van itthon, de anélkül is remekül megvagyunk.

2015. szept. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem is háztartásfüggő. NÁlunk pl. gríz, keményítő, fehér cukor, fehér liszt, zsemlemorzsa, étolaj egyáltalán nincs, ki van tiltva a konyhából sok mással együtt :)


Viszont nem tudnék hidegen sajtolt olajak, magliszt nélkül meglenni, friss fűszernövények nélkül, stb.

2015. szept. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nem tudom h ki pontozta le a valaszokat, en mindenkit felpontoztam :)
2015. szept. 4. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!