Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A krumpli mennyire hízlal?...

A krumpli mennyire hízlal? Olvastam hogy főzve nem ártalmasabb bármely zöldségnél?

Figyelt kérdés
Kemènyítő tartalmàra hivatkoznak, de a puding is kemènyìtőt tartalmaz, azt ajànlják édesítővel.
2015. szept. 15. 14:12
 1/6 anonim válasza:
46%
Reggelizz úgy mint egy kiskirály,ebédelj úgy mint egy polgár,és vacsorázz úgy, mint egy koldus. Déltől már egyre könnyebb ételeket egyél. Lehetőleg ne szénhidrátban hanem fehérjében legyen gazdag. Heti rendszerességgel sportolj valamit.Ha ezt betartod rendben leszel ! :-)Egészséges és csinos :-)
2015. szept. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

#1: Ez nem mindenkinek jó, nekem pl. kegyetlenül rossz ötlet reggelizni...


Kérdező, a kalóriatöbblet hizlal. S alapvetően a szénhidrátra érdemes figyelni, de e szempontból a zabot nem tudom jobbnak tartani, mint a krumplit :) Jóü, egyeseket segíta zab rosttartalma. Nekem mellékes, de a krumpli jobban esik, jóllakni pedig egyikkel sem megy. Ezzel azt akarom írni, hogy elég összetett a dolog. Krumpli mellett is simán lehet fogyni, ahogy extrém alacsony szénhidrátbevitellel is lehet hízni, nincs ebben semmi különös. Csak éppen az utóbbival kicsit könnyebb a fogyás és súlytartás, tipikus esetben. Van, aki nem bírná, a krumplit viszont igényli...

A paleósok egy rész a szaponintartalmába köt bele vagy mibe (a másik része eszi a krumplit, nem egységes ám ez sem)... Én a testem jelzéseit követem, nekem nem esik rosszul a krumpli, de a szénhidrát miatt óvatos vagyok vele (nekem a kevés szénhidrát esik jól. de van, akinek nem).


Az édesítős-keményítős pudingot pont nem ajánlanám, bár attól is függ ez, hogy miből van. De miért nem lehet valami természetesebb édességet vagy simán rendes ételt enni? No mindegy, sokfélék vagyunk.

2015. szept. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

#2 : Kegyetlen rossz reggelizni ?! o.O

Nekem ez elég furán hangzik. A reggeli a legfontosabb étkezés ( már eleve előtte min 10 órát koplalt a szervezet ) és akik ezt kihagyják, általában azok szoktak elhízni. A legjobb a fehérjében gazdag kevés szénhidrátú étkezés.

Végül is étkezzen mindenki úgy ahogy a számára az megfelel ! :-)

2015. szept. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy hizlaló meg nem hizlaló étel, mint ahogy a 2. válaszoló írta, a kalóriatöbblet hízlal!

Ha belefér a krumpli a szénhidrát-és kalóriakeretedbe, akkor egyed nyugodtan. Nem az a baj a krumplival, hanem hogy gyakorlatilag üres kalória, nem igazán van benne semmi vitamin vagy rost, ásványi anyag. Inkáb zöldségköretet egyél (tudom, a krumpli is zöldség, de én nemigen számítom annak, amikor evésről van szó:)

2015. szept. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A reggelihez annyit írnék, hogy van mikor nem bírja a gyomrom, vagy csak nem kívánom a reggelit, és csak 11 fele lesz étvágyam. Ez nálam nagyon ritka, de vannak ismerőseim akiknél állandó.
2015. szept. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#3: Lehet, hogy fura, de ez van. Sokat próbáltam a reggelit, gyerekkoromban reggeliztem, végig utáltam. Hamar rájöttem, hogy sokkal jobb, ha nem reggelizem. Manapság 3 körül eszem először s ez így nekem nagyon jó. 10 óra a vacsora és a következő étkezés nekem nagyon rossz, volt idő, amikor 16 óra esett jól, most már inkább több. Ténylegesen érzem, hogy tiltakozik a testem az evés gondolata ellen tizenpár óra elteltével, az kevés neki, totálisan jóllakott, minek ennék?

Sokfélék vagyunk. A párom reggelizős, viszont néha délután 2-kor eszik utoljára, mert addigra eszi meg a szükségletét s vigyáznia kell a vonalaira. Ez azért ritka, de az a fő, hogy neki a reggeli a szent, a vacsora nem szükséges.

Van, aki csak késő este eszik s azt szereti. Sokféle az ember.

Azt írtam már, hogy étrendfüggő is ez? Sok ketogénező 1-2 alkalommal eszik naponta. Nekem is azóta kisebb az evési ablakom, hogy ketogénezek, azelőtt kb. 8 órás volt.

2015. szept. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!