Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ti meg tudtok különböztetni...

Ti meg tudtok különböztetni minden húst a hentesnél?

Figyelt kérdés

A ritkábban használt húsokat nem igazán ismerem fel, emiatt néha tök hülyének érzem magam, hogy tudom mi kéne de nem igazán tudom, melyik darab lehet az.

Kérem a hentestől, lehet alapból nincs és csak néz vissza hogy de az nincs is a pultban, vagy kérdezi hogy melyik legyen, én meg nekiállok nézelődni, hogy melyik kupac is az egyáltalán.



2015. okt. 7. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:
8%

Ne a hentesnél vegyél húst :D

Nagyjából meg tudom különböztetni: ez csirke, az marha, az a másik meg ott disznó. Ennyi nekem épp elég :D

2015. okt. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Persze a csirkét, a marhát, a disznót meg tudom különböztetni egymástól, de a marha és a disznó egyes részeit nem tudom pontosan, hogy mik.

De mivel ki van írva, ezért nem olyan nagy gond :)

Meg eleve tudom, mit szeretnék. Azt kérek.

Ne érezd kellemetlenül magad. Attól, hogy nem látod a pultban még lehet, hogy van. Vagy kérd úgy, hogy "van ......-uk?

2015. okt. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem :D

De sokszor mondom, hogy ezt szeretnék főzni, mit ajánl :D

2015. okt. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Általában meg tudom különböztetni, a csirkét (szerintem azt mindenki) nagy biztonsággal, a sertést is, a marhával vannak néha gondjaim, azt ritkábban veszek. De egyáltalán nem jelent problémát, rámosolygok a hentesre, és azt mondom, hogy pörköltnek tudna ajánlani valami szép marhahúst?
2015. okt. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

90 %-ban felismerem a húsokat a húspultban, de általában az ár mellett az alkatrész neve is szerepel. A maradék 10 % a marhahúsnál van, mert a hentesek igencsak tudnak "szobrászkodni " :)

Természetesen ez sok évtizedes tapasztalat, nem ezzel a képességgel születtem.

Legtöbb helyen láttam (talán kötelező is ) táblán feltüntetni a disznó és a marha részeinek sematikus rajzát.

Egyébiránt nyugodtan kérdezz a hentestől, ha normális, akkor normális húst is ad kérésedre.

Persze ehhez valami elképzelésnek lennie kell a menüt illetően.

2015. okt. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!