Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mi ez az orultseg az elelmisze...

Mi ez az orultseg az elelmiszer araknal?

Figyelt kérdés
Mulktkor lattam a boltban egy befottesuveg padlizsankremet 905 ft-ert! Majd leestem a labamrol, en szoktam ilyet csinalni egy akkora uveg meg van 100 max 120 ft.bol. Elfelejtettem megnezni, hogy import-e, de valuszinuleg az. Ki az az elmebeteg, aki ennyiert vesz ilyet? Persze nem varhato el nagyvarosokban, hogy mindenki most padlizsankremet csinaljon, bar ennyi a recept, hogy 2-e vagod, kicsit beirdalod, majd szaritott fuszernovenyeket beledorzsolod, olajjal, bedobod a tepsiben, es kb 15-20 perc mulva ranezel, kiveszed, a csumat leszeded, es ugy hejjastul egy villaval beletorod a befottes uvegbe, es voala, maris kesz. De ha mar van ra igeny, egy kisebb magyatr savanyusag gyartonak nem jut eszebe ilyet csinalni, es akkor kb mehetne 250-300 ft-ert 27% afaval mindennel egyutt. A masik ilyen, ezt meg nem is lattam boltba, en szeretem a kemeny tojast elrakni ecetes leben, es mikor kedvem van azt eszem magaban, salatanak, na ez is a tojas aratol fugg, de 150 ft bol egy nagy adag osszejon, de ha uton lennek es lahatne kapni 300 ft-ert tti vennek, de tobbert nem.

2015. okt. 12. 20:07
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Vannak ilyenek. Biztos van, aki megveszi, nekem nem nehéz jó áron venni az alapanyagaimat, kész dolgokat pedig eleve magam csinálok, de ott nem az ár, hanem az egészségem s az ízlésem a fontos.

Ha gazdag lennék, se vennék aranyárban dolgokat, de nem mindenki gondolkodik így.

Azt meg is értem, aki az idejét nem akarja főzőcskézésre pazarolni, mert nem szeret főzni s talán nem is menne neki.

2015. okt. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
En eleg gourme vagyok, de ritkan fozok, vasarolok, draga dolgokat, amiknek annyik az aruk, pl szeretem a kaviart, a szurkemarha kolbaszt, libamajat.... De nem fogok 900 ft-ert ( 3 euro, 3,5 dollar, 2,5 font) padlizsan kremet venni! Ez vicc!!! Abbol mar inkabb kitoldom 300 ft-al es rendelek egy pizzat! Aki ennyiert megveszi az megerdemli, de tudod mi a baj, ezt nem a tehetos tudatos vasarlok veszik, hanem pont a szegenyebbek, akik nem gondoljak vegig akar azt amit fent leirtam, hogy otthon 100 ft-bol meg van, ezen persze sokat kaszal a bolt, de a masik amin kiakadok, hogy mennyi olyan import termekunk van, ami lehetne hazai is. A muller, dm, hat a nemet selejtet hozzak ide!!!
2015. okt. 12. 20:17
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Nekem van olyan ismerősöm, aki bemegy az első boltba, és megveszi az első keze ügyébe kerülő árút, amit megkíván.

Meg van olyan, aki azért nem főz, mert olcsóbb neki rendelni. Kérdem: hogyan lehet az? Ja, hát februárban főzött lecsót (frisset), áprilisban meg kacsa mellett sütött valami szőlős salátával, amihez csak a szőlő került több, mint 1000 Ft-ba.


Padlizsánkrémhez visszatérve. Azért ne csak a padlizsán árát számold, vedd hozzá a konzervgyári munkás bérét, a rezsiköltséget, az üveg árát, a szállítást a boltba, a bolt rezsijét, és az eladó bérét, a kiskereskedelmi árrést, valamint az ÁFÁ-t. Mindjárt lesz abból a 200 Ft ára alapanyagból 900.

2015. okt. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mért, a Philadelphia krémsajt is ilyen árban mozog, mégis sokan megveszik.


Én egyébként szívesen főzök, de padlizsánkrémet pont nem, mert fél óra, mire kivérezteted, aztán összefőzöd 20 perc alatt kb., stb. és összesen 1 óra múlva ott van egy... krém basszus. Egy óra alatt egy komplett ebédet összedobsz másból.


Szóval igen, én inkább megvenném 900 ft-ért azt, minthogy ilyesmivel foglalkozzak. Az idő pénz, tudod.

2015. okt. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
Négyes, az valami másmilyen krém lehet. Ez a legegyszerűbb: héjastól megsütöm kb. fél óra alatt, lehúzom a bőrét, fakanállal összetöröm, olajjal, fűszerekkel kikeverem, kész.
2015. okt. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5os jol irja, nyaron meg bogracsban tudsz annyit csinalni, hogy eleg telire eleg legyen! Finom, piritoson, vagy lecsonak is. Es meg a villanyora sem porog, mikor bogracsozol!
2015. okt. 12. 21:25
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
Ja és csodálkozunk, hogy tönkremegy a tesco, bezárja a boltjai jó részét, hát ezért, mert nem az ő termékét veszik, hanem otthon piacról, és a kertből főzött alapanyagból főznek.
2015. okt. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk lehet kapni olcsóért padlizsánkrémet :). Kb 300Ft és műanyag dobozban van.
2015. okt. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Bográcsos padlizsánkrém, ezt meg kéne játszanunk :D

Van, aki azalatt inkább keres egy csomó pénzt, s van, aki egy picit akar enni évente, egyszerűbb neki megvenni meg ilyenek. Vagy olcsóbb a padlizsánkrémet megenni 2 zsemlével, mint beülni étterembe, annyi élethelyzet van.

Egyszer többszáz forintért vettem egy csésze kávét, soha többé, de akkor kellett és csak ennyiért volt a benzinkúton.

Néha akár jól is eshet az embernek, hogy nem érdekli párszáz forint, én más vagyok, már elvből sem szeretek venni túlárazott cuccokat, anyagi helyzettől függetlenül. Töményt kocsmában soha, az kegyetlenül drága, bezzeg van, aki simán megveszi többszörös áron ott, heti többször is...


Mondjuk a drága padlizsánkrém még OK, sokkal rosszabb dolog cigarettát venni vagy cukros lötyiket :D

A padlizsánkrém legalább egy korrekt étel.

S természetes, hogy többszöröse a házinak, hiszen nem nekünk kell vele dolgozni, árrés s amit már írtak. S a kereslet is számít, ha megveszik, bármit eladhatnak drágán...


S mi van, amikor pár deka törmelékrizs beízesítve s talán előfőzve többszáz mint instant vagy legalábbis gyors tejberizs?

Vagy palacsinta- és muffinpor, ami kvázi sütőporos liszt, drágán? Rengeteg igazán túlárazott és felesleges dolgot lehet mondani...

2015. okt. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan. Aki az egész napját a munkahelyén tölti és/vagy nagyon sokat keres, annak fontosabb a szabadideje mint az a párszáz forint. Nyilván a padlizsán olcsó, meg minden hozzávaló, viszont neki egyszerűen a szabadideje többet ér amit pihenéssel, kikapcsolódással tölthet, nem főzéssel.
2015. okt. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!