Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » HA gyanús az élelmiszer,...

HA gyanús az élelmiszer, saját pénzemen kell bevizsgáltatnom?

Figyelt kérdés

Termelőtől vettem mézet,nagyon ikrás,sűrű,de nem is ezzel,hanem az ízével van bajunk,mert olyan íze van,mintha rengeteg csikket elnyomtak volna benne,méz íze egyáltalán nincs.Parányi rozsda színű valamik is vannak benne,elvétve.

Tudnátok címet mondani?Valamint,hogy mennyibe kerül?


2015. szept. 18. 14:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2015. szept. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Előbb miért nem a termelővel egyeztetsz ? Visszaviszed , elmondod mi a kifogásod.

Megkérdezted milyen mézed vettél ? mert rengeteg- sokak által nem is ismert- méz van, aminek szokatlan lehet az íze.

2015. szept. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Rá van írva,hogy virágméz,de olyan az íze,mint az elnyomott bagónak.
2015. szept. 18. 19:16
 4/13 A kérdező kommentje:
Vegyes virágméz,így akartam írni.
2015. szept. 18. 19:17
 5/13 anonim ***** válasza:
34%
De minek akarod pénzért bevizsgáltatni? Miért nem kérsz egy másik üveget, vagy a pénzedet vissza? Nem értem..
2015. szept. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Pedig egyszerű a képlet:a kereskedő nem azért sózza rá a vevőre a hamis mézet,hogy utána udvariasan visszavásárolja.
2015. szept. 18. 23:24
 7/13 anonim ***** válasza:
35%
Az nem hamis méz, hanem egyszerűen nem a te szájízednek való. lehet, hogy a méheit elvitte néha olyan területekre, ahol dohányt termesztenek.A dohány is virágzik, a méh pedig szívja a nektárt, ami elébe kerül.
2015. szept. 19. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Élelmiszerek bevizsgálását a NÉBIH végzi, olvass utána, hátha találsz számodra kedvező infót.
2015. szept. 19. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A méhészek nem viszik el a méheket olyan területre,ahol olyan növény virágzik,ami utána rossz ízű mézet eredményez.

Igen,vannak ízeltérések,de ehetetlen ízű jó mézről még nem hallottam.Nem tudok olyan esetről,amikor elnyomott bagó ízű mézet kerestek volna emberek.De olyanról már hallottam,hogy hamisítják,akár aroma hozzáadásával is.

2015. szept. 19. 15:50
 10/13 anonim ***** válasza:
54%

Van 1-2 méztermelő ismerősöm, akik szerint a vevő a szent...

És hidd el nem röpdösnek a méhek után, hogy lássák miből szívják le a nektárt. ( vegyes méz esetében. )

De rajtad a sor, vizsgáltasd be, és akkor megnyugodhatsz...

De sokkal korrektebb lenne, a termelővel megbeszélni, aki egy sima cserével (akár kóstolással is ) megoldhatná problémádat.

Hova jutunk, ha mindenki feljelentget mindenkit...?

2015. szept. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!