Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen készétel áll el hűtő...

Milyen készétel áll el hűtő nélkül pár napig?

Figyelt kérdés
A fasírt és a kalács jutott eszembe. Van ötletetek?
2015. nov. 22. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:
32%

konzerv

fasírtot nem kockáztatnám



ha főzni akarsz, akkor annyit, amit megeszel

krumplis tészta

tojásrántotta

tejberizs

tejbegríz

babfőzelék tükörtojással v sült szalonnával

káposztás tészta

kelkáposzta főzelék

paradicsomos tészta



ezeknek a hozzávalói hűtő nélkül is elvannak

2015. nov. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak a sütik ilyenek, habár a tegnapi almás süti bizonyára nem sokáig bírta volna, az nedvesebb, romlandóbb.

A páratartalom s a hőmérséklet is rengeteget számít (csak mert nincs hűtőben, lehet hűvösebb kamrában, pincében, teraszon, ablakközben).

2015. nov. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első baromságait el ne hidd. Semmilyen TEJTERMÉKES, TOJÁSOS vagy HÚSOS étel nem áll el hűtés nélkül, ezek a lehető leggyorsabban romlandó ételek közé tartoznak!


Kivételt képeznek a füstölt felvágottak és a bontatlan tartós tejtermékek persze.


A kalács, kenyérfélék elállnak, a nem krémes sütemények is, kekszfélék. Ha főtt ételre gondolsz, én maximum zöldséges, rizses, tésztás ételekt kockáztatnék meg, amiben nincsenek a fent említett termékek! Tehát ha lehet, ne tejszínes szósszal meg sajttal megszórva...


A fasírt egyáltalán nem.

2015. nov. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elég hideg van kint, ha van erkélyed, oda is kiteheted a kaját hűtő helyett
2015. nov. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Töltöttkáposzta. Régen is csak hideg helyen tartották, mert hűtő nem volt, még is kilencszer melegítve is jó volt a fáma szerint.... :)
2015. nov. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
0%

Kutyatáp. Láttam a Brainiac-ben pár éve, hogy a kutyatápot úgy gyártják, hogy akár EMBER is megeheti.


Láttam olyan videót is, hogy a mcdonaldsos sült krumpli egy évig ugyanolyan maradt. (Bár én azt nem ajánlanám, tuti valamilyen porból csinálják!)

2015. nov. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!