Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A lazac filét megehetem nyersen?

A lazac filét megehetem nyersen?

Figyelt kérdés
Nem füstölt, hanem friss filé. Sütve, főzve nem szeretem.
2015. nov. 24. 12:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem is meglepett, de tényleg eszik vékonyra szelve nyersen citrommal. Tudtommal a Sushi is nyers hallal van. De tényleg csak addig amíg friss!
2015. nov. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen!
2015. nov. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen.


Én a legjobban úgy szeretem, ha rozskenyérre (minél magasabb a rozstartalma annál fionomabb)teszed a vékonyra szelt lazacot és jól megszórod kaporral.

2015. nov. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen ha teszel ra pici só bors olívaolaj es citrom,isteni finom😉
2015. nov. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi. És a hűtőben meddig áll el?


(És a fagyasztott hal meddig áll el? Nem tudtam, hogy nincs most mélyhűtőm.)

2015. nov. 24. 12:42
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Ezt csak aznap szabad(na) fogyasztani, amikor veszed, mert csak egész frissen nem okzhat szalmonellafertözést.


A fagyasztottat meg kizárólag sütve/fözve szabad enni, mert a fagyasztás után nagyon könnyen megromlhat.

2015. nov. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az utóbbit tudom, hogy csak sütve, főzve, másképp nem is finom. :) De hűtőben meddig áll el, 1-2 nap?
2015. nov. 24. 13:51
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

Csak frissen érdemes nyersen enni. Mivel nem tengerparton lakunk, én nem enném meg, hacsak nem tudnám biztosan, hogy nagyon gondosan hűtve most hozták repülővel tengerről vagy ilyesmi.

Már a japán éttermekben sem igazán friss a lazac, a párom elmondása szerint, aki evett friss lazacot a Távol-Keleten.


Bár én is bátor ember vagyok étel terén, úgyhogy nem csodálom, ha valaki még a hipermarketes olcsó lazacot is megeszi nyersen. Én inkább megsütöm, igaz, úgy is szeretem, bár úgy egészen más.

2015. nov. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Vmelyik cica jót fog vacsorázni. :D
2015. nov. 24. 18:53
 10/12 anonim ***** válasza:
74%

Jó dolguk lesz a cicáknak XD. Az enyémek a lazacos jutifalatért is táncikálnak.

Jó magam nyersen csak a tatárbifszteket eszem meg teljes nyugalommal, a halat nem kóstoltam még, de lehet, hogy finom, ahogy mások leírták.

2015. nov. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!