Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mi a különbség az almaecet,...

Mi a különbség az almaecet, almaborecet és almabor közt? És én melyiket készítettem el?

Figyelt kérdés

Ez alapján a recept alapján a 3 közzül melyik ez? :


Ha almából készítjük, vágjuk össze kisebb darabokra. Tegyük egy 5 literes befőttes üvegbe.

A vizet forraljunk fel a cukorral, és ha langyosra hűlt, öntsük az almára, almahéjra, hogy elfedje. Egy vászonanyaggal lekötjük. Meleg helyen (én a konyhában) 2 hétig hagyjuk erjedni. Naponta egyszer megkeverjük, hogy a víz tetején lévő alma is vízbe kerüljön. Nem baj, ha megbarnul, ami felül van.

2 hét után lefejtjük egy vékony csövön keresztül, mint ahogy a bort szokták. Visszatesszük a kimosott üvegbe, ismét letakarjuk.



2015. nov. 28. 19:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez úgy nagyjából az almaecetről szól, amikor jó oxigénellátottság mellett a cukorból alkohol és abból ecet(sav) lesz (élesztőgomba és ecetsav baktériumok hatására). Almabor esetet a rosszul vezetett almabor erjesztés során kapott savanyú, borként nem fogyasztható almaborból készítenek levegőztetéssel. Almabor jól vezetett (levegőtől elzárt) körülmények között erjeszthető élesztőgombákkal.
2015. nov. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Phoney ***** válasza:
100%

Az almaecet és az almaborecet lényegében ugyanaz, de míg az almaecet végül is készülhet a fent leírt kontár módon, kipréseletlen almából és párhuzamos erjedéssel is, addig az almaborecetnél az almából először mustot préselnek, majd almaborrá erjesztik, és csak utána jön az ecetes erjedés. A fenti receptet tehát legfeljebb almaecetnek lehet nevezni.


Almabor az, mikor az almamustot ecetesedés nélkül erjesztik meg. (Már ha el nem rontják.)

2015. dec. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!