Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mindenütt csak ilyen óriási...

Mindenütt csak ilyen óriási pontyokat lehet kapni?

Figyelt kérdés
Jártam már pár helyen, boltban, piacon, utcai halárusoknál és mindenhol csak 3 kg feletti, leginkább 5-6 kg-os, hatalmas harcsák és pontyok vannak, honnan származnak ezek a halak, miért nincs kisebb? Eddig minden évben tudtam venni másfél kg örüli halat.

2015. dec. 18. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Rakd be a fagyóba, felszelve, nyersen, ami most nem kell! Ha úgy látod, akár 2-3 adagra is szétoszthatod, és majd februárban, áprilisban jó lesz az!!!
2015. dec. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez ok., beraktam, de nagyon megszenvedtem a felszeletelését, iszonyú nagy és kemény csontjai voltak.

Másik, hogy nem értem, hogy hová tűntek a kisebb halak?

2015. dec. 18. 14:53
 3/7 szaszaa11 ***** válasza:
31%
Ha kis halat akarsz venni, ne a pontyok között keresgélj. Annyi ízletes kisebb hal van, például a lazac. Ha nem szeretnél a szálkákkal bajlódni, van filézett hal is. Nem értem a kérdést.
2015. dec. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Halászlét akarok csinálni, ahhoz ponty kell, mit nem lehet ezen érteni? Nem lazacot keresek, hanem pontyot, de nem cápa nagyságút.
2015. dec. 18. 16:48
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Nemcsak pontyból lehet halászlét csinálni.
2015. dec. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ponty halászlét már évek óta úgy csinálok, hogy megveszem az un. szeletvéget, farkat, vagy a gerincet, ami a filézés után marad, abból főzöm az alaplevet, és annyi szeletet veszek, ahány tányér levest csinálok.

Legutóbb például harcsafejet is vettem a piacon, rengeteg színhús volt rajta, és nem olyan "látványos", mint a pontyfej, de tettem egy darabka keszeget is a lébe, nagyon jó ízű lett.

2015. dec. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 szaszaa11 ***** válasza:
Kedves Kérdező, nem azt mondtad, hogy halászlét akarsz főzni, hanem azt kérdezted miért nincs kisebb ponty. Amúgy van, csak rosz helyen keresed. Egyébként halászlé et pont nem pontyból lehet a legfinomabban megfőzni.
2015. dec. 19. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!