Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen fűtőberendezéssel...

Milyen fűtőberendezéssel lehetne a cirkót kiváltani, ami olcsóbb fűtést tesz lehetővé óriási átalakítások nélkül? Mindenütt radiátorok + a fél házban padlófűtés is van és rengeteg a gázszámla.

Figyelt kérdés

2013. jan. 22. 10:40
1 2
 1/18 Zsolt75 ***** válasza:
100%

Egy vegyes tüzelésű kazánnal olcsóbban lehet fűteni, de kényelmetlenebb.


Ha mindenképpen gázzal akartok fűteni, akkor pedig egy korszerűbb fűtőberendezésre kellene cserélni a régit.

2013. jan. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Mennyi a fogyasztás,nem a havi mert az nem pontos ,eddigi,vagy tavalyi? mekkora a ház? milyen a fűtési szokásotok ,állandóan fűtesz v néha, hány fokra?
2013. jan. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Korszerű a cirkó, kb. 5 éves, Baxi Nuvola akármi.


Épp ez az, hogy a gázfűtés kell a csudának, mást szeretnék, mert a gatyám is rámegy. Az éves gázszámlám, úgy hogy szinte nem is főzök, olyan 360-400 ezer Ft. Ez egy parasztház, 50 centis falakkal.

Tudom, tudom: szigeteljem le a sárplafont, meg az ablakokat cseréljem ki, de erre most nincs lehetőségem. Változtatni is csak a cirkó árából tudnék.

Most két olajradiátorral fűtök és be akarok szerezni egy fatüzeléses kis kályhát, amin főzni is tudnék.

Ja és a cirkó a fürdőszobában van, oda kazánt nem vihetek:)

2013. jan. 22. 14:53
 4/18 A kérdező kommentje:
Azt még kifelejtettem, hogy kb. 68 nm-es a ház + a nyári konyhában (kb. 12 nm) maradt az egy szem konvektor, ott csak alap-alig fűtés volt.
2013. jan. 22. 14:56
 5/18 A kérdező kommentje:
Azt gondolom, hogy elég jól be volt állítva: nappal 19 fok, délután 4-től este 11-ig 21 fok. Így kellemes hőmérséklet volt, amikor hazaértem fél 7 körül.
2013. jan. 22. 15:03
 6/18 Zsolt75 ***** válasza:
100%

Esetleg a vízteres kandalló lehetőségében gondolkoztál?


Én azzal fűtök 5 éve, van radiátor is meg padlófűtés is.

2013. jan. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ott valami nem frankó. Nálam 120m2 +60m2 emelet, 14db radiátor, fég c24-es fali kazán. okt 01-én begyújtom máj 01-én kikapcsolom.a termosztát 20,5 kapcsol be és 21,2-él ki. Soha nem tekergetem a termosztátot.Egyfolytában üzemel ! Az elmult évben a gáztűzhellyel együtt 1990m3 fogyott el összesen 1 év alatt. Ami 295 e körül ált meg,cakli -pakli. A ház 40cm tégla nincs szigetelve ! az abakok 14-éves fa,valamelyest szigetelt üveggel.
2013. jan. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Zsolt75: Ez a vízteres kandalló a fürdőszobába beszerelhető a cirkó helyére? Ez nem kéményes kivitel, mivel hátul nem volt kémény, hanem a hátsó falon van kivezetve. Van ilyen ebből a kandallóból? És fával, meg ezekkel az újfajta tömörített fabrikettekkel is lehet fűteni?
2013. jan. 23. 11:00
 9/18 A kérdező kommentje:

7. válaszoló: Igen, tudom, hogy valami probléma van vele. Én sem tekergetem a termosztátot, hanem be van állítva naponta, hogy mikor, hogy fűtsön.


Mondjuk a sok probléma nyilván összeadódik és abból jön ki egy ilyen bődületesen nagy számla: a padlás deszka + kis sár, az első két szobában még csak beton a padló, a kutyák miatt sokat nyitogatom az ajtót, és nem mellékesen az utóbbi időben alig van fűtőértéke a gáznak, akármit állít is a szolgáltató, stb. stb.

2013. jan. 23. 11:06
 10/18 anonim ***** válasza:
54%

A főzés nem igazán dobja meg a gázszámlát. Hacsak nem egy nagyüzemi konyhát üzemeltetsz.


"Most két olajradiátorral fűtök és be akarok szerezni egy fatüzeléses kis kályhát, amin főzni is tudnék.

Ja és a cirkó a fürdőszobában van, oda kazánt nem vihetek:)"


Az olajradiátoros fűtés kb. 4x drágább a gáznál. Én nem csinálnék olyat! A fatüzelés se sokkal olcsóbb a gáznál, ha a fát legális forrásból szerzed be. Ja és az általad cirkónak nevezett Baxi az egy kazán. Egy másikra simán lecserélheted. De ha nincs vele gond, akkor én nem tenném, mert ahogy néztem ez egy kondenzációs kazán. Ennél olcsóbb fűtést reális bekerülési áron nem igazán tudsz elérni. Esetleg a vegyestüzelés. De valami gond van, az biztos. Rengeteg a számlád.

Mondjuk a fűtetlen helyiség elég nagy hőigényt és felesleges túlfogyasztást tud produkálni. Nem átalányt fizetsz véletlenül (rosszul megállapítva)? Nincs gázszivárgás az óra és a kazán között? Nem lopja valaki a gázt az órádról? Nem kapcsolgat ki sűrűn a kazán és/vagy a termosztát? Melegvíz is a kazánról megy? Azzal nincs valami probléma?

Én elsőnek ezeknek mennék neki.

Ja a gáz minősége már kb. 20 éve téma. A gond csak az, hogy én kb. 20 éve ugyanannyit fogyasztok (természetesen az elfogadható tűrésen belül). Lehet, hogy csak nálam nem bohóckodnak a fűtőértékkel?

2013. jan. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!