Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Tudnátok mondani érdekes...

Tudnátok mondani érdekes ételeket amiket szoktatok enni?

Figyelt kérdés

Ismerősöm, aki a Dunántúlon lakik, mesélt a májkrémes sajtos melegszendvicsről..ilyesmikre gondolok, amik ilyenek..

Tényleg, ti azt ismeritek? :D



2015. dec. 27. 16:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
babos tészta
2015. dec. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt a májkrémeset bundáskenyérnek szoktam csinálni. Toast kenyereket ragasztok össze finom házi májassal, majd átlósan félbevágom, úgy forgatom a felvert tojásba. Még forrón a tetejére reszelt sajtot szórok. Isteni.

Egyébként melegszendvicsnek is finom.

2015. dec. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%

Ketchupos,mustáros,sajtos melegszendvics, kecsapot mustárt összekeverem ès virslivel megeszem , majonèzes rízs

Ezeket gyarkan eszem :)

2015. dec. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Sárgborsópüré pirított kenyérre kenve, megszórva ropogós, sült hagymakarikákkal.
2015. dec. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
hasábburgonya fagyiba mártogatva
2015. dec. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A sütőtököt úgy is szoktam sütni, hogy a tökdarabokat megszórom sovány baconcsíkokkal. A sós ropogós szalonna, az édes-krémes tökkel tök finom :)
2015. dec. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
A virslit kicsit bevágom és teszek bele sajtot majd melegszendvics sütőben megsütöm. Istenii ^-^
2015. dec. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
#7 vagyok. Én nem szeretem a májkrémet, de édesapám gyakran eszik májkrémes-sajtos melegszendvicset :)
2015. dec. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen kérdésekre már válaszoltam párszor a múltamból (tejfölös-almás kenyér, mustáros pogácsa, nutellás sós ropi), most inkább a normális ételeimről regélek, amiket manapság eszem :)

Nekem elég szimplák, de mások a zömüket nem szokták így fogyasztani.


Puha vaj darált dióval összekeverve, jó kis desszert, főleg pár szem gyümölccsel.

Tojásos magkenyér vegazsírral vastagon megkenve, nyers zöldséggel. Ebben sincs semmi pláne, csak a párom nem enné meg az eleve főleg zsírból álló kenyeret (ami a kalóriákat illeti, de súlyra sem állhat rosszul belőle), ami nekem még rémesen száraz, ezért kell zsírozni. Fura dolgok ezek, némelyik étel elég jól titkolja a zsírtartalmát, bár az is igaz, hogy a zsírtartalom sosem lehet túl magas, ha olyan az étel, hogy jól áll neki.

Habosított vajas vagy zsírtejes kávé. Ez is gyakori dolog a világban, de csak bizonyos körökben.


Gyermekkorom kedvenc otthoni szendvicse: reszelt sajt, savanyú uborka, még meleg és nem teljesen kemény sárgájú s még meleg főtt tojás, mustár s valami erős piros szósz... Anno vajas kenyér is volt alatta, de pár hete rájöttem, hogy az teljesen felesleges és zsinórban több ebédre boldogan ettem ezt :D Vannak korszakaim.


Érdekesebb nem jut eszembe :( Max. az, hogy szinte mindent tojásból csinálok, jégkrémet, "tésztát", műsajtot (természetesen, mint minden műsajt, még véletlenül sem hasonlít a sajtokra, de attól még finom), a kávéba való tejpótlékot... A "körözött" nem tetszett belőle (bár a tökkörözött igen s azért abban is van tojás), de lehet, hogy én nem csináltam jól vagy egyszerűen ilyen az ízlésem.


Lehet, hogy van, akinek a lecsó nyers zöldséggel vagy a zöldségfasírt nyers zöldséggel is érdekes... Nagy zöldségrajongó vagyok, a zöldséget is zöldséggel eszem, épp csak az édességeim nagy részét nem.

2015. dec. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A borsólevest édesen csinálom, és a tányérba még tejet is öntök.

A palacsintát lekváros-kakaós töltelékkel eszem.

A tarhonyát is tejjel eszem.

A bundáskenyeret cukorba mártom.

Kicsi koromban a sült krumplit ketchup helyett ciberével (félkész szilvalekvár) ettem.

A kedvenc melegszendvics krémem: konzerv löncs sajttal, tejföllel, hagymával összeturmixolva.


Nálunk a sulibüfében májkrémes sajtos melegszendvics volt mindig.

2015. dec. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!