Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért tartják a csirkemájat a...

Miért tartják a csirkemájat a szegények ételének? Nem értem.

Figyelt kérdés

Ma hallottam a villamoson, de korábban egy netes cikkben is olvastam róla.

Komolyan nem értem, nálunk 1-2 hetente egyszer biztos, hogy van, imádjuk.

Mi friss gombával, hagymával és tv paprikával csináljuk és főtt krumplival esszük. Kb. 4-5 adag 1500-2000 forintból jön ki. A rántott csirke se kerül többe, sőt ha vannak otthon alapvető élelmiszerek (tojás, liszt, zsemlemorzsa, olaj), akkor a felébe se kerül.

Ráadásul a máj iszonyú egészséges és nem hizlaló. Azt nem állítom, hogy a libamáj nem finomabb, de azt csak évente 1-2 alkalommal engedheti meg magának egy átlagos család, nálunk is csak ünnepekkor van. A csirkemáj ahhoz képest valóban nem költséges, de azért olcsónak se mondanám az elkészítését.



2016. jan. 9. 14:30
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Speciel lazac is van a hűtőben, na de ettől nem érzem gazdagnak magam. Nálam nem státuszszimbólum az étel. Csirkemáj és lazac is azért van a hűtőben, mert mindkettő egészséges, nem pedig azért, hogy kompenzálják egymást.

A németek pedig rossz példaként szolgálnak, iszonyú keveset költenek élelmiszerre, spórolósak. Kocsira, külsőségekre adnak, de ételre abszolút nem.

Érdekes nép a magyar, az már egyszer biztos. Az élelmiszereket divat és presztízs alapján veszik meg, nem pedig aszerint, hogy egészséges-e vagy sem.

2016. jan. 10. 14:36
 12/15 Sowilo ***** válasza:

Szándékosan nem németeket, hanem németországi ismerősöket mondtam, de nem is ez a lényeg, mert németek között is akit érdekel az egészsége az nem spórol a kaján, de ez mindegyik európai országban így van, ahol megtehetik az emberek. Itt nem tehetik meg, ennyi a történet.


Rendben, nem vagy szegény. De még egyszer megkérdezem: miért is fontos ez? Miért pörögsz rá ennyire, hogy mások szegénynek gondolnak-e, ha te jól érzed magad úgy, ahogy vagy? Talán a szegénység szégyen? Kötve hiszem, főleg itthon. Aki szerint meg igen, azt sürgősen távolítsd el a társaságodból, mert ilyen agyi szintű emberekre nincs szükséged.

2016. jan. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Nem azzal van a baj, hogy engem minek tartanak. Főleg, hogy vadidegenekről van szó, meg egyébként is mindegy ki mit gondol. Egyszerűen csak nagyon furának érzem néhány embernek a mércéjét és a felfogását. Most tulajdonképpen akinek nincs mit ennie az szegény. Akinek van mit ennie, de csak ritkán jut hús az asztalára az is szegény. Aki csirkemájat és hasonló árfekvesu húst vagy ételt eszik (csirkecomb, sertéslapocla, milánói, szintén szegény. De ha már homárt, lazacot és bélszínt ebédelsz általában, akkor már átlagos vagy. Hol kezdődik a mai világban a gazdagság? Ha arany tányérból szolgálják fel Mindezt a cselédedid és még meg is etetnek az arany villával? Nekem nonszensz ez a gondolkodás. Egyébként pedig szakmai ártalomból foglalkozok vele.
2016. jan. 11. 21:24
 14/15 anonim ***** válasza:
54%

De senki sem mondta, hogy ez az emberek mércéje, csak te háborogsz és vitatkozol hülyeségeken, mintha sértené az önérzeted, hogy te májat eszel, hiáába állítod itt az ellenkezőjét.

Már leírtuk korábban, hogy ez egy régi mondásól ered, mert RÉGEN a szegények csak a bensőségeket engedhették meg maguknak a színtiszta hús helyett. Ennyi.


Ha te ezen képes vagy ennyit agyalni és problémázni, az nem másokról, hanem saját magadról állít ki érdekes képet. Ha nem érdekelne mit gondolnak rólad és erről ez egész témáról fel se tetted volna a kérdést, vagy már rég leálltál volna a feleseleges vitatkozással.

2016. jan. 12. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Sowilo ***** válasza:

Igen, gazdagékat úgy kell elképzelni, ahogy elmagyaráztad.

https://www.youtube.com/watch?v=eoJAfmtTwbc


Szétnézhetsz a magyar sztárok és politikusok között, de Rich Piana azért jó példa, mert ő videók keretein belül be is mutatja az életét. Nagyjából erről van szó, asszem a 90% szilikontartalmú felesége nincs csak benne.

2016. jan. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!