Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Sertéscomb vagy lapocka a...

Sertéscomb vagy lapocka a soványabb hús? Milyen sorrendben vannak a sertéshúsok soványtól a zsírosabbig?

Figyelt kérdés
2016. jan. 16. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A comb szárazabb, a lapocka szaftosabb.

Legsoványabb a rövidkaraj/szűzpecsenye, a hosszúkaraj, tarja zsírosabb, a comb, lapocka szintén értékesebb hús, dagadó, oldalas, csülök zsírosabb, végül a szalonnák következnek.

2016. jan. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%

Mit sem ér, ha egy kiló zsírral főzöl, és nyóc liter olajat iszol hozzá, desszertnek meg egy kis kakaós krémes mézes nutellás megoldás!


Zsírszegény étkezés = Mindent VÍZBEN Főzöl kevés sóval...


Jóétvágyat!

2016. jan. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

A száraz húsnak is van egy olyan jó tulajdonsága, hogy magába szívja a főzőzsírt / olajat, mint a szivacs!


Ezért írtam a vízben főzést.


Nem nagy vaszizdasz..

2016. jan. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem sütök olajban. Tepsibe teszek egy kis vizet és abban sütöm sütőben.

Azért tettem fel a kérdést, mert vettem 5kg lapockát és mire leszedtem róla a zsírt/zsíros részeket 4kg lett belöle, ami szerintem elég sok veszteség.

Tehát pl:ha a comb nem lenne ilyen zsíros akkor jobban megérné azt venni???

2016. jan. 16. 19:02
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem használsz zsírt sem, akkor jobban jársz a combbal.

A lapockáról leszedett zsírt összevágva ki lehet sütni, és akár a saját zsírjában készíteni a további ételféleséget.

Némi apró töpörtyű is marad belőle. Ez a megoldás persze azoknak praktikus, akik zsírral főznek, de ők ezt valszeg tudják is :)

2016. jan. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Aki arra megy, higy ne legyen zsíros az egyen szűzpecsenyét vagy karajt.


A lapocka és tarja lényege, hogy nem szeded le, hanem egyben fő/ sül a saját zsiradékkal.


Amire te szeretted volna, arra alkalmatlan a lapocka..kb 20%-zsír

2022. jún. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!