Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Te melyik élelmiszert veszed?...

Te melyik élelmiszert veszed? A magyart vagy a külföldit?

Figyelt kérdés

Ha elmész a boltba vásárolni (élelmiszert) vannak az olcsóbb termékek és a magyar termékek, Te melyiket veszed inkább?


És ha az árat nem nézzük, melyiket veszed a magyart vagy a külföldit?


Kérlek titeket minnél többen, őszintén válaszoljatok! Köszöntem!! :)



2016. ápr. 16. 16:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%
Ha a magyar termékek nem csak lényegesen drágábbak, hanem csak egy kicsivel is jobbak is lennének a külföldinél, megfontolnám. De így?
2016. ápr. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Azt, amelyik jobb minőségű ill. ár/érték arányú. A származási hely kb. a 15. legfontosabb szempont.
2016. ápr. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%
Ha meg vagyok elégedve a minőségével, akkor magyart választom. Például szarvasi mozzarella, Baroni gesztenyepüré, Caola termékek, Nádudvaris élelmiszerek, stb...
2016. ápr. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
47%
Nem szívesen veszek olyan terméket, ami a tengeren túlról jön (a szállítás nem környezetbarát, a friss termék a hajóban nem ugyanúgy érik be...) de ha német vagy magyar közül kell pl választani, akkor szinte mindegy, azt vesztem, amelyiket jobban szeretem vagy olcsóbb, attól függően, hogy ép hogy állunk. Kivétel persze a friss árú - zöldség, gyümölcs, abból a magyar, lehetőleg termelői természetesen előnyt élvez.
2016. ápr. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
86%
Amelyik jobb minőségű. Sajtot pl. soha nem veszek trappistát, mert vacak, csak németet, hollandit stb. De szalámit is ritkán veszek magyart. A Gyulai és a Csabai is újabban borzalmas.
2016. ápr. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
78%

Főleg alapanyagokat veszek, ezek közt nincs nagy választék ilyen téren. Tehát szezonban a paradicsom magyar és nincs külföldi, szezonon kívül meg külföldi és nincs magyar. Diót háztól veszek, a mogyoró bevallom nem tudom honnan jön, a többi hasonló cucc amit veszek nem terem meg nálunk tehát ott sincs választásom. Sajtból ha trappistát veszek az (a mi boltunkban) mindig magyar, ha cheddart az külföldi. Tej is a mi boltunkban magyar, és olcsóbb mint máshol (itt nincs szlovák tej). Tejszínből a 36%-ost veszem, abból megint csak egyfélét lehet kapni (nem tudom honnan származik).


Felvágottból szokott lenni vegyesen, nekem nem szempont hogy honnan jön, inkább íz, hangulat, mi az ami régen volt. Ezek közt nálunk a magyar olcsóbb; osztrák, német van ezen kívül, azok drágábbak de pl a párizsi sokkal jobb minőségű. Mirelit zöldségből szintén a magyar az olcsóbb, abból azt veszem, már ha épp van. Múltkor húslevesbe való csak Iglo volt drágán.


Az hogy a magyar a drágább, inkább a diszkontokra jellemző szerintem. Oda csak elvétve járok, nem vagyok benne biztos.

2016. ápr. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%

Azt veszem, amit jobban szeretek.

Egyébként, ha valami nem is magyar márka vagy magyar gyártású, általában a környező országokban gyártják.

Zöldségből, gyümölcsből, ha van választási lehetőség, akkor a magyart választom, nem számít az ára.


Egyébként a kérdés alatt, amit írsz, nem igazán értem, mert nem igaz. A magyar termékek nem feltétlenül drágábbak.

2016. ápr. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
56%

Az elemiszer 85%at piacon lehetoleg kis/os termelotol vasarolom (zoldseg, tej, sajt, hus, fiszerek, magok, kenyer) olyantol akit

ismerek.

Amit muszaly abbol kulfoldit.

2016. ápr. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Nem ez alapján döntök.
2016. ápr. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
34%
Mivel nem magyarországon élek ezért nem nagyon veszek magyar terméket.
2016. ápr. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!