Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Karos lehet az egeszsegre ha...

Karos lehet az egeszsegre ha az egy hete lejárt szavatosságú csemege szalamibol ennek?

Figyelt kérdés
Nincs romlott szaga. Nem latszik rajta romlás jele.
2016. máj. 3. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én az ilyet bevállalom. Pláne, ha rúdban van, s nem szeletelt áru.Az is fontos, hol tároltad, nem szobahőmérsékleten.Más felvágott esetén nem ajánlanám, de a szalámi az átmegy egy minőségi tartósításon.
2016. máj. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a szalámi nem romlik meg, legfeljebb kiszárad, és attól lesz rosszabb az állaga, mint frissen. A szavatossági idő szerintem ezeknél a száraz áruknál inkább azt jelöli, hogy addig a napig még puhább, szaftosabb, utána meg egyre szárazabb, keményebb. Az én testvérem pl. kifejezetten a lejárt szavatosságúakat szereti, mert azok szárazabbak.
2016. máj. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
34%
én biztos nem enném meg.
2016. máj. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
45%
Amíg nem olyan állapotú hogy ne akard megenni(szag, penész stb.), addig nincs baja. A lejárati dátum csak azt jelzi hogy addig vállalja a gyártó a felelősséget. Egyszer ettem egy éves mustárból, semmi bajom nem lett tőle. Mondjuk az tele van tartósítószarrel, de egy hetet egy szalámi is kibír, legalábbis ha hűtve volt akkor biztos.
2016. jún. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!