Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Az egyik ismerősöm azt állítja...

Az egyik ismerősöm azt állítja, hogy Magyarországon kétféle joghurt van: az egyik a joghurt, ami olyan sűrű, hogy alig folyik, ezért kanállal kell enni; a másik pedig a jogurt, ami csak egy kicsivel sűrűbb a tejnél. Ebben mi az igazság?

Figyelt kérdés

Én Mo.-n csak a sűrűbbet találtam (amit imádok is), bár ritkán járok ott, ezért nem tudom, hogy mennyi a valóságalapja.


Tudtommal csak joghurt, mert így írják helyesen a kiejtésben jogurtként szereplő tejterméket.


(ez a kérdés nagyon furának hangozhat, de egyszerűen meg akarok győződni arról, hogy kinek van igaza)


2016. máj. 14. 12:33
 1/8 anonim válasza:
100%
A másik az az ivójoghurt. Te nem Magyarországon laksz?
2016. máj. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem tudom mi a kérdés, de valóban árulnak joghurtitalokat és inkább kanalazható joghurtokat is. De amúgy a megihatón és a megehetőn kívül milyet akarnál még? Intravénásat?
2016. máj. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Van gyümölcsdarabos joghurt, amiben, ha szerencsés vagy találsz egész gyömölcsdarabokat is, van krémjoghurt, ami gy.velővel/aromával ízesített, ez is sűrű, de nem annyira, mint a darabos.És van ivójoghurt, ( pl KYR )ami híg tejföl állagban van a fél, illetve egy literes palackban.

A kiejtéssel ne foglalkozz, mert országonként eltérhet.

2016. máj. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Van joghurt meg ivójoghurt. Ezenkívül szójajoghurt, mandulajoghurt, chiamag-joghurt is kapható.


"Jogurt" nem létezik.

2016. máj. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Nem hallottam még olyanról, hogy "jogurt". :D Van a rendes kanalazós joghurt, meg az ivójoghurt, de utóbbinak a doboza is más, meg rá is van írva, hogy mi. Ezt iszod, mert tényleg annyira folyékony. :D
2016. máj. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Értem, tehát akkor jól tudtam, hogy csak joghurt van (azoknak egyértelműen gondoltam, hogy több fajtája létezik)..


Nem Magyarországon élek, és itt nem lehet kapni kanalazható joghurtot, csak ihatóval és gyümölcsössel lehet találkozni az üzletekben


Köszönöm a válaszokat

2016. máj. 14. 12:56
 7/8 anonim ***** válasza:
68%
És még van a görög joghurt is, ami szinte olyan, mint egy krémsajt, a tejfölnél is sűrűbb állagú. Igaz, azt is kanalazni kell, de mégis másabb, mint a sima joghurt.
2016. máj. 15. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
68%
Van ivojoghurt,az tényleg inni lehet csak és van a sürü kanalazhato joghurt ez van naturban ,és izesitet változatban is ,illetve van görög joghurt is szintén natur és izesitet változatban is.
2016. máj. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!