Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Házilag hogyan tudnék jó...

Házilag hogyan tudnék jó minőségű török mogyoró lisztet csinálni?

Figyelt kérdés
A boltban igen drága és ezért döntöttem el, hogy a kedvenc lisztemet otthon megpróbálom elkészíteni. Az a problémám mellesleg, hogy nem tudom a bolti liszthez hasonlóan 250-260 kcal-val megcsinálni. Ezt az ipar hogyan viszi le ilyen alacsonyra és mi a technikája?

2016. jún. 27. 11:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Elvileg a liszt simán finomra őrölt mag. A törökmogyoró liszt ebből következően finomra őrölt törökmogyoró. Diodaralo, kavedaralo, késés robotgep. ...
2016. jún. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget !
2016. jún. 27. 12:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem fogod tudni zsírtalanítani otthon. Mindössze megőrlöd s ugyanazt kapod, csak darálva, kb. 600 kcal/100g, rengeteg zsír. Ez van.


Én azt pont nem drágállom, mivel iszonyúan intenzív íze van, sokkal erősebb és finomabb, mint magának a törökmogyorónak. Nagyritkán teszek valamibe egy picit és megjavítja. Gyakorlatilag fűszerként használom (azoknál azért nagyobb mennyiségben).

2016. jún. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!