Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Adódhat abból bármiféle...

Adódhat abból bármiféle probléma, ha rendszeresen, sok sós földimogyorót és banánt eszem? A sok alatt kb heti 500g mogyorót és heti 20-25 banánt értek.

Figyelt kérdés

2016. febr. 29. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy allergiás, akkor nem valószínű.

Egészséges mind a kettő, bár a sós mogyiból lehet kevesebbet kéne enned, vagy sima mogyira cserélni.

2016. febr. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Kalória szempontjából ez rengeteg.

csak egy példa.

1 db banánban 89 kalória van, ebből a szénhidrát: 26.95.

heti 25 db banán 2626 kalória szénhidrát 674 g


Sós mogyoró esetében fél kiló 3190 kalória és ebből a zsír 267 g..

Ha rendszeresen ezt eszed, és mellette még rendesen étkezel is, viszont alig sportolsz akkor 1 év és elhízol.

2016. febr. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

A sok só semmiképpen sem egészséges, a mai ember messze meghaladja a sófogyasztás kívánt mértékét.

Hosszú távon a veséd láthatja kárát, de a vérnyomásnak sem tesz jót.

2016. febr. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Ez nagyon sok. A mennyiség miatt. Én nem tudnék ennyit megenni. Mást nem is eszel? Vagy hogy fér beléd?
2016. febr. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nagyon szeretem a banánt. A sós mogyorót pedig csak észrevétlenül eszem, pl. filmezés közben, vagy stb. Rendszeresen sportolok, napi szinten legalább 1,5 órát. Rendszeresen étkezek és legalább 2l vizet iszom naponta.
2016. febr. 29. 20:26
 6/7 anonim ***** válasza:
65%

Nwem tudom, miért csodálkoztok, 25 deka mogyorót simán be tud vágni az ember, ha éhes (a páromnak voltak ilyen étkezései munkahelyen), s van, aki naponta eszik 20 banánt (tudom, extrém példa), heti 20-25-öt elég könnyű megenni egy banánkedvelő embernek, aki nem unja.

A kalóriatartalom nem tudom, miért lenne gond, az embernek kell olyan. Az első 20 kiló fogyásomnál heti szinten egy kiló olajos magvat ettem, kellett az energia mozgásszegény életmód mellett is... :D


Nos. A paleósok ugye belekötnek a hüvelyesekbe, talán még a testépítőket is zavarná az omega3Éomega6 arány, bár ők úgyis szednek omega3-at... Én tartózkodom, illetve abban biztos vagyok, hogy ha a mogyoró az étrended gyenge pontja, akkor egész jól eszel ;)

Ha ezek az ételek nem viszik el a tápanyagbeviteledet rossz irányba (bármit is jelentsen ez a te esetedben, hisz nem mindenkinek ugyanaz az étrend jó), akkor egészségedre őket!


A párom heti 1 kiló pörkölt földimogyorót eszik, legalább ennyi kalóriáról le van a gond :D. Finom cucc, persze nem egyformák azok sem. Én a kesuért és a makadámdióért vagyok oda, de az drága nekem, de most úgyis szálkásítok, az olajos mag nass pedig sokakhoz hasonlóan engem sem laktat.

2016. febr. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*omega3:omega6
2016. febr. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!