Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Érdemes lenne ezt bejelenteni?

Érdemes lenne ezt bejelenteni?

Figyelt kérdés

Egy sütőipari üzemlátogatás során elég súlyos higiénia problémákat láttam, érdemes lenne bejelenteni a nébih nél?


Penészes falak.

Rengeteg légy repkedett a tészták közelében.

Rozsdás zsíros piszkos fémedényekben sütöttek.

Minden gép rozsdás volt, több hónapos liszt zsír és por keverék volt rájuk rárakodva.

Amikor a gépben dagasztották a tésztát nem mosták ki következő nap is azzal dagasztottak.

És úgy általánosságban rengeteg kosz.


Én mondjuk nem eszek olyat ami ott készült. A nébihnél eléri ez az a szintet amit megvizsgálnak?



2016. jún. 30. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem érdemes.
2016. jún. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%

Nézz csak körül más élelmiszer üzemekben is. Mindenhol hasonló körülményeket fogsz látni.

Makulátlan élelmet akkor fogyaszthatsz ha minden összetevőjét magad állítod elő odahaza.

2016. jún. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem makulázatlanságról beszélek, hanem hogy hol kezdődik mások veszélyeztetése. Szerintem ez már eléri.
2016. jún. 30. 12:15
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jelentsd be, egy ellenőrzés semmiképpen nem árthat nekik, sőt a vevők javát szolgálja, ha kiszűrik a "koszfészkeket".
2016. jún. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 gömbicica ***** válasza:
30%

Ha szerinted már eléri a veszélyeztetettséget, mint irtad, akkor minek kérdezel?

Te eldöntötted, hogy feljelented, akkor ne felhatalmazásra várj.


Egy sütőipari üzemlátogatás nem mindennapos dolog az emberek életében.

Valószinüsitem talán iskolai gyakorlaton láthattad.


Egyéb iránt. Ahol annyi pára van, ott a penész sajnos gyorsan megjelenik a falakon. -ezzel nem azt akarom mondani, hogy ez igy tuti-


Légy kérdést nem is értem :( légyragacsot olcsón lehet venni. szunyogháló egy halál, mert a levegő se ki, se be :( ha netán csinálnának egy jó huzatot, akár ventillátorral is, nem maradna meg bent a légy.


egy sütőipari üzemben általában minden tök lisztes.

Több hónapos liszt-zsir nem is értem honnan kerülne a (??)gépre.


rozsdás zsiros fémedényekben sütöttek? ezt megint nem értem :( Alapjáraton ami zsiros, az nem rozsdásodik.


azt meg honnan tudod, hogy másnap kimosatlan gépben dagasztanak? szerintem valamilyen kaparó alkalmatossággal körbe szokták kaparni az üstöket.



Szóval ott a nébih zöld száma, lehet jelentgetni, ha ugy gondolod. szerintem fent van a honlapon.

2016. jún. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%

A nébih köteles kivizsgálni a bejelentéseket, és amennyiben úgy tapasztalják, hogy jogértés követtek el, intézkedni. Ha névtelenül teszel bejelentést, akkor mérlegelhetik, hogy kivizsgálják-e. Tehát ha te eldöntötted, hogy bepanaszolod őket, ők el fognak járni, aztán majd eljutnak a megfelelő következtetésre.


Hogy érdemes-e, az már más kérdés, meg attól is függ, mit szeretnél elérni. Egy ilyen miatt nem fognak bezárni egy sütőipari céget, legfeljebb megbüntetik őket valami szép masszív összegre, utána meg valószínűleg csinálnak mindent ugyanúgy, mint előtte.

2016. jún. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Segédmunkást kerestek most láttam ilyen először, meglepett. Én veszek magamnak inkább kenyérsütőt ezek után.
2016. jún. 30. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!